Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy segitsek a házinyuszimon?

Hogy segitsek a házinyuszimon?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy az egyik nyuszim vakargatja a fülejukát a hátsó lábával és gyakran rázza a fejét. Belenéztem a fülébe és látom hogy valami sárga, száraz sebszerüség van benne, elég méjen. Próbáltam kipiszkálni de nem hagyta magát és most egy életre megutált hogy megkinlasztottam szegényt. Utána megnéztem a másik nyuszit, annak is ugyanugy. Hogy tudnék rajtuk segiteni? Az állatpatika itt van egy köpésre, ha oda elmegyek tudnak rá adni valamit, esetleg eltudják magyarázni hogy mit hogy csináljak? Ezenkivül minden rendben van velük, oltást pár napja kaptak mixóra meg pestisre, adjatok tanácsot mert aggódok hogy mi lehet. Állatklinikára nem szivesen vinném ôket mert ami a közelünkben van, azzal kapcsolatban rossz tapasztalataim vannak. A válaszokat elõre is köszönöm.

2012. nov. 20. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg atkás a nyuszi. Én ilyet szoktam csepegtetni a nyakára: [link]


Létezik 4 kg fölötti állatok számára is, nem tudom a te nyuszid mekkora, mert az enyém törpe, szóval ez bővel elég neki.

2012. nov. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is atjára tippeltem. 5 nyuszim van, elég nagy fajták. Van egy fekete, egy bécsikékmeg egy vadsárga szinü, ezek 6-7 hónaposak és van kettõ nagyobb fajta, ezek 3 hónaposak de akkorák mint az elõzô három. Tudom hogy csak házinyulak de én akkor is ugy szeretem ôket mintha szobanyuszik lennének. Megyek is a patikába hátha adnak valamit rá. Akkor gyógyitható? Amugy köszi a választ.
2012. nov. 21. 07:30
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerintetek a patikus fogja tudni hogy mit adjon rá?
2012. nov. 21. 07:37
 4/9 anonim ***** válasza:

Az állatpatikákban is állatorvosok, vagy hallgatók szoktak dolgozni, és ráadásul ráérnek elolvasni az általuk árult gyógyszerek leírásait...

Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak, főleg a hallgatókkal, fiatal dokikkal, akik előveszik a gyógyszerkönyvet, vagy felhívják a megfelelőm tanárukat, és megnézik hogy az aktuális állatra adható-e és milyen adagolásban.


Ha nincs köztük vágó nyuszi, akkor valóban 1-1 csepp a bőrükre a megfelelő gyógyszerből, másnap egy rovarok elleni fertőtlenítő a ketrecekre, és elfelejthetitek.

Ha viszont vágó nyuszi is van a betegek között, akkor azt is mondjad a patikusnak, mert a legtöbb bőrön át felszívódó rovarölő, nincs tesztelve élelmiszer termelő állatra.


Vannak házi praktikák, de annyi hülyeséget beszélnek az emberek a nyulakról, hogy én ebben az esetben valamelyik profi nyulas dokit kérdezném meg telefonon, a Pazár Pétert, vagy a Gráf dokik rendelőjét.


(Azt tudom, hogy a Frontline nyúlra nem adható, és amit a nyuszink kapott, az meg a kutyára veszélyes... Szóval ha nincs a dobozon a nyúl szó, olvastasd ki a patikussal a teljes leírást. A fenti okokból én is jól megnézem, melyik doki kezébe adom a nyulat. :P De szerencsére egyre több doki tud olvasni is, meg számolni is...)

2012. nov. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Voltam a patikában,elmagyaráztam a patikusnak, õ rögtön tudta hogy mi a helyzet, adott is egy ilyem kis sprayt( itteni pénznemrôl átszámolva kb 350 ft) elis olvasta meg el is magyarázta hogy kell használni, de mondta hogy jóvolna kipiszkálni elõtte meg kimosni perekisszel. Már csak az a kérdés hogy hogy piszkáljam ki mert már véresre karmolták a kezemet, hogy fogjam le ôket?
2012. nov. 21. 10:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Csavard törülközőbe, és takard le a szemét is. Üregi állat, szeretne elbújni. Ha hagyod, megnyugszik.
2012. nov. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És ha jól becsavarom és letakarom a szemét, akkor nem fog fickándozni mig piszkálok a fülébe?
2012. nov. 21. 21:56
 8/9 anonim válasza:
nem kellett volna kóbor nyulat összeszedni ...
2012. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
JJJJJJukas lessz a fülejuka
2012. dec. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!