Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A hörcsögöm le fogyott és...

A hörcsögöm le fogyott és kopasz lett, mit tegyek? Hogyan segítsek rajta?

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
8%

Rakd be a mikróba!


Kemoterápia kell neki!!

2010. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
mondjuk vidd el állatorvoshoz és ő megmondja.
2010. máj. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is volt hörcsögöm,de ő (tudtommal) sosem volt beteg.Írd be a google-ba,hogy hörcsögök betegségei,de mindenképp vidd el állatorvoshoz is.:)
2010. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
60%

ha 2-3 év között van akkor el fog pusztulni egy idő múlva, a végelgyengülés jeleni , nme lehet vele kezdeni semmit, ha fiatalabb akkor próbálj másmilyen kaját adni neki

remélem tudtam segíteni

2010. máj. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

amikor az én hörimnek kihullott a szőre elvittem állatorvoshoz aki valami atkát talált rajta. kaptunk port amit fel kellett oldani vízben és fürdetni benne.


Lehet, hogy azért fogyott le mert rossz a közérzete és így nem eszik.


Magát a szőrhullást sok minden okozhatja pl. ételallergia,gombás fertőzés, atka.


A hörcsögbetegségek további nagy csoportját a bőrelváltozások alkotják. Tünetei lehetnek a viszketés miatti vakarózás, valamint a szőr hullása is. Gyakoriak az atkák okozta, erős viszketéssel járó bőrelváltozások.

Sokszor találkozhatunk a bőr gombás elváltozásával is. Ilyenkor a szőr foltokban töredezik, illetve hullik ki. Ez a szőrhiányos terület pikkelyszerűen hámlik, és esetenként viszket. A vakarózás miatt másodlagosan gennyes bőrgyulladás is kialakulhat. Kezelésként a szőrhiányos bőrfelület gombaölő szerrel való ecsetelését végezhetjük el. Mivel egyes gombafajok az emberre is átterjedhetnek, csak kesztyűvel nyúljunk a beteg állatokhoz. Mivel az atka és a gombafertőzés tünetei hasonlóak, teljes biztonsággal csak laboratóriumi vizsgálattal lehet elkülöníteni azokat.

2010. máj. 7. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia! Nekem rengetteg hörim van igy értek is hozzájuk. Hülyeség, hogy emiatt meg fog halni,

Elöször is takarisd ki a terráriumot vagy a ketrecet és probáld meg más helyre tenni mint eddig volt már az is sokat segithet a helyzeten. Adj neki minnél több vitamint amikor beteg érdemes neki túrót adni meg almát abban sok a vizamin számukra, de lehet venni kölön hörcsög vitamint is az állatosnál.

Ha ezek után sem múlik el a szőr hullás akkor vidd el állat orvboshoz de vigyázz, hogy kihez, mert nekem volt olyan, hogy az egyik hörim lába megsérült és elakarták altatni vagy leamputálni a lábát ezek közül válaszhattam de én inkább elvittem egy másik orvoshoz és ott krémmel meg antibiotikummal meggyógyult a höri lába :)

Majd irj, hogy mi lett a hörivel%

Az a fontos, hogy ne ess kétségbe és szeretgesd a kis husi falatot :)

Javullást neki neked meg jó gondozást!

2010. máj. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
0%

Milyen sokan értenek hozzá... Állatorvos is volt egy hozzászóló, bizonyára.

Szerintem az én kutyámnak is gombás a szőre az elmondottak alapján, mert foltokban hullik kicsit, és olyan, mintha ott "korpás" lenne. Mivel fürdessem, ami lehetőleg nem is drága szer??

(Ja, és a hörcsög nevében kérem, ha meggyógyul, egy társat tegyél mellé, ne szomorkodjon,vagy van társa?)

2010. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
vidd el állatorvoshoz mielőtt késő lenne! am hát ha hullik a szőre az vmi vitaminhiány de h lefogyott.. fogalmam sincs. az orvos majd megmondja.
2010. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A HÖRCSÖG MAGÁNYOSAN ÉLŐ, TERÜLETVÉDŐ ÁLLAT!!!

TILOS!!!! Társat venni hozzá!!!

2013. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!