Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy segítsek a törpenyulamnak...

Hogy segítsek a törpenyulamnak megszokni minket?

Figyelt kérdés
Olvastam már pár cikket, s próbálkoztam is velük, de még mindig nagyon fél. Bár csak 3 napja van nálunk, lehet, hogy türelmesebbnek kell lennem?
2011. aug. 25. 22:13
 1/10 anonim ***** válasza:
biztos hogy türelmesebb- nek kell lenned ,rákell jönnie hogy ti nem bántjátok őt! vedd magadhoz simogasd!és ne erőltess semmit!
2011. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ok, igyekszem! Csak ennyi aranyos történetet olvasok itt, s izgulok, hogy ő is szeressen engem!
2011. aug. 25. 22:27
 3/10 anonim válasza:
biztos szeretni fog ha eleget foglalkozol vele beszél hozzá simogasd és szeretni fog úgy mint te őt.:)
2011. aug. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van akinek a nyuszija csak fél év, 1 év után szelídül meg annyira, hogy gyömöszölni lehessen, van akinek pedig soha...természettől függ :) 3 nap az még semmi, bennem a nyuszim kb. a 4. hónap után bízik meg teljesen, szóval csak türelem :) Sok simi, finomság, játék...:)
2011. aug. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az enyém egy nehéz este volt, bár párban tartottunk, ez is eltávolított minket tőle, mert a prája viszont nagyon barátkozós volt. 1 év volt, míg kialakult egy nagyon jó kapcsolat köztünk. Na nem követ mindenhová, mint a másik, de gyömöszölhető, életvidám, egészséges, szobatiszta.

Viszont 3 nap az tényleg semmi. Ne nyúlkáljatok hozzá, én direkt nem simogattam, gyömöszöltem őket, amíg meg nem szokták a helyet, meg persze a környezetet. pár hét, és kijön az igazi természete, addig legyen nyugi körülötte, és csak szép fokozatosan. Adjatok neki önállóságot, és hagyjátok, hogy a ketrecét otthonnak érezze, csak etetéskor nyúljatok be, és a tisztításkor ne legyen benn a ketrecben.

2011. aug. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Én sem szoktam soha kivenni a ketrecéből, pedig nekünk már az első perctől nagyon kezes. Hagyom, hogy ha ki akar jönni, magától jöjjön, nem rángatom. Ha valaki jön hozzánk és ki akarja venni, annkasem engedem, rábízom a nyuszira, hogy van-e kedve velünk lenni. Szerintem is nagyon fontos, hogy otthonának érezze a ketrecet. Próbáld finom falatokkal kézből etetni, szerintem az nagyon fontos. Előbb-utóbb meg fog szokni. Most még biztos fél is az idegen helytől, idegen szagoktól. Csak türelmesen!Megéri!
2011. aug. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ok, köszi mindenkinek a biztatást! Igyekszem türelmesnek lenni!
2011. aug. 26. 20:22
 8/10 anonim ***** válasza:
az én nyuszim amikor megkaptam a párjával együtt nem foglalkozott velem , vad volt amikor meghalt a párja akkor varázsütésre imádott odajött hozzám!első vagyok amúgy!
2011. aug. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát igen, azt mondják, hogy az az állat, amelyiknek van párja a saját fajtájából, az kevésbé ragaszkodik az emberhez. Nálam a deguk vannak így.
2011. aug. 27. 22:37
 10/10 anonim válasza:
A varázsszó a türelem :)
2013. márc. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!