Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Vadászgörény és tengerimalac...

Vadászgörény és tengerimalac élhet egy légtérben?

Figyelt kérdés
A lakásunk egy légterű, nincsen külön szoba, csak egy nappali egybe a konyhával. Vannak tengerimalacaink, de nagyon szeretnénk egy vadászgörényt is. A ketreceket a lehető legtávolabb helyeznénk el egymástól, mikor a görény szabadon lenne, akkor elbarikádoznánk a malacketrecet tőle. Szerintetek ez így megoldható? Nagyon izgatná a görényt a malac? Élhetnének így egy lakásban?
2012. nov. 20. 22:52
 1/10 anonim ***** válasza:
A görény számára a tengerimalac zsákmányállat. És ezt ők is tudják. Folyamatos feszültségben élnének. A malac rettegne, a görény meg folyamatosan azon agyalna, hogyan jusson ki, hogyan cserkéssze be.
2012. nov. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezt így nem lehetne sehogy megoldani gondolom, hogy ne zavarják egymást. Mondjuk a malacokat eddig nem izgatta különösebben semmilyen állat, se macska, se kutya, de nem tudtam, hogy a görényt mennyire izgatná, de akkor ezek szerint nagyon. Pedig annyira szeretnénk...:(
2012. nov. 20. 23:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát esetleg úgy működne, ha a görény nagyon kicsi korától szoktatnátok hozzá a malacokat. Akkor sem szabadna őket összezárni, egyedül hagyni, de akkor lehet meglennének az általad leírt módon.
2012. nov. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlanám. Mert ha kicsi korától szoktatod a görényt, attól még a malacaid élete pokol lesz, az örökös rettegéstől. A görénynek meg ösztönei vannak, lehet a szoktatás miatt nem trükközne a malacokért de folyton ott mászkálna és lesné őket sóvárogva.
2012. nov. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
élhet egy légtérben csak külön ketrecben. de attól még a malac félni fog a görény meg vadászni.
2012. nov. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem...köszönöm a válaszokat!
2012. nov. 21. 23:20
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem van mindkettő. A ketreceik külön szobába vannak az igaz, de amikor kint mászkál a görény a lakásban akkor simán eljárkál a malacok ketrece mellett. Néha be is néz hozzájuk megvannak-e még, aztán nem foglalkozik vele tovább. A malacok is megszokták őt elég hamar és magasról tojnak rá hogy ott járkál a ketrec előtt. Vígan esznek meg heverésznek miközben a göri nézegeti őket.

Összeengedni soha nem engedem a két állatot, meg azért amikor kint van a göri állandóan figyelek rá, így még nem volt semmi baj.

2012. nov. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszolónak! Akkor talán nem teljesen reménytelen a helyzet :)!
2012. nov. 24. 14:17
 9/10 anonim ***** válasza:
5-en mondtuk, hogy nem lehet egyetlen ember írta, hogy de. Mielőtt örülsz annak, hogy végre valaki azt írta amit olvasni szerettél volna beszélsz görényes és tengerimalacos egyesületekkel és kérd ki a tanácsukat ők szakemberek. Malacosat ismerek:Magyar Tengerimalac-védő Egyesület face-en kérdezd meg őket, mit szólnak a gondolathoz.
2012. nov. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

7/9-es vagyok.

Én se azt mondtam, hogy mindenképp össze lehet szoktatni a két állatot, csak leírtam, hogy nálunk mi a helyzet. Hogy ez egyáltalán nem lehetetlen! Persze ez többnyire attól függ, milyen természetű görid és malacod van. Nekem szerencsére nyugodt vérmérsékletű a göri, és a malacaim se félősek.

2012. nov. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!