Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy Vadászgörény milyen...

Egy Vadászgörény milyen ételeket nem ehet? Pl. : Borsó, marhahús. Ilyenek.

Figyelt kérdés

2012. nov. 21. 21:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Ezt valahogy gondoltam...Értelmesebb válaszokat ha lehetne...:)
2012. nov. 21. 22:15
 2/7 anonim válasza:
100%

A vadászgörény nem vegetáriánus

A vadászgörény ideális étrendjét sokan megmosolyogják: sok fehérje és zsír, és SEMMI gusztustalan zöldség. (Zárójelben: azért találkoztunk már olyan kisgörénnyel, aki kedvenc eledelként az uborkavéget ropogtatta igen jóízűen. De inkább jobb, ha nem adunk neki nyers zöldséget!) No és gyümölcs? Csakis igen kis mennyiségben és az is apróra vágva, esetleg pépesítve.


Szóval kizárólag HÚSEVŐ , olyat adjál neki :D

2012. nov. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Főtt hús: szárnyasok, meg nyuszi, valamint egeret is adhatsz neki, meg lehet venni görényeknek való szárazeledelt.
2012. nov. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Marha szivet szokott nekik apróravágni nyersen, barátom apja, azt imádták.


Úgy tudom, hogy disznóhúst nem szabad nekik adni semmilyen formában.


Az asztalról meg néha loptak csokit és eldugták az ágy alá, meg beleittak a fater sörébe, de azt sem szabad hagyni :)

2012. nov. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos válaszokat!:)
2012. nov. 22. 20:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért csemegének ehetnek dinnyét (mag nélkül) vagy kígyóubit (héj nélkül). Az én görényeim imádják. Persze kis mennyiségben, ritkán ehetnek csak, mert bele is halhatnak.
2013. jún. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Zöldség, gyümölcs nem kell nekik, hasznosítani sem tudják, de az ízét szerethetik, ezért amit tilos:

citrusfélék, savas gyümölcsök (alma is), szőlő, mazsola (de meghámozva a szőlőt szabad, viszont ki fog szőlőt hámozni?), borsó, bab, kukorica, nagyobb darab zöldségek, magok (bármiben), fűszeres ételek (sózottat sem), tej (laktózérzékenyek, laktózmenteset szabad), disznóhús, kutyatáp (ha nem görénytáp, akkor legfeljebb macska, kell a taurin), magas szénhidráttartalmú ételek (cukros üdítőktől kezdve a csokin keresztül a hozzáadott cukorral készült jutalomfalatig, ugyanígy a tészták, kenyér stb.).

Marhahúst kaphatnak, de nem túl sokat (igazából bele nem halnak, de semmi értelme ezzel etetni). Nem szabad túl gyakran adni:

belsőségeket (máj, szív), tojást (csak a sárgáját), joghurtot, tejet (még a laktózmentestől is mehet a hasuk), halat, jutalomfalatokat. A legtöbből heti egyszer elég (ha heti kettő lett, nem dől össze a világ, de ne rendzeresen, a görényes vitaminpaszták viszont állandó etetésre is alkalmasak lehetnek, pl. legyengült, beteg állatnál, más esetben nem javasolt).

A legtöbben nem javasolják a krumplit, rizst, bármit, amiben ezek nagy arányban megtalálhatóak, a legtöbb macskatápot (csak a szuper prémium minőség elfogadható), és a legtöbb idehaza kapható görénytápot. Illetve van, aki húsos bébiételt is ad nekik, ami szintén nem jó a szénhidrát miatt, illetve állítólag embertelenül büdösek lesznek tőle (személyesen nem szagoltam, csak hallottam).


Az utolsó jól mondta, csemegének a mag nélküli dinnye, reszelt répa, héj nélküli uborka jól jön néha. Csak átmegy rajta, de finom.

2013. jún. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!