Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogy szoktathatnám le a...

Hogy szoktathatnám le a nyuszim hogy ne rágjon meg mindent?

Figyelt kérdés
2012. nov. 25. 05:13
 1/6 Katucika0912 válasza:

Sehogy , Egy nyúl rág ... , mert a rágcsálok csoportjába tartozik! Ez olyan mint ha egy krokodilt szeretnél vegetarianizmusra nevelni:) Nem hiszem hogy menne , nekem görényeim voltak, éjszakai állatok, őket arra az apró dologra nem tudtam megtanítani , hogy éjszaka aludjanak , nappal legyenek ébren ...

de azért sok sikert

2012. nov. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Namostan a nyúl az nyúl. A nyúl rág. Az enyém is, bár ő csak zacskókat, de én nem akarom megváltoztatni. Annyit tehetsz, hogy elzárod egy ketrecbe, vagy oda, ahol nem sajnálsz semmit. Illetve elpakolod, amiket megszokott rágni. Az enyém azért rág, mert kaját keres. A tiéd?

Lehet rágófát is odarakni neki, hátha rákap.

Lehet tápot is venni neki, ma már van, ami nem hizlaló táp, hanem "egészséges". Ajánlom a Cuni tápot, az enyém imádja ropogtatni.

2012. nov. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Béla211 ***** válasza:
folyamatosan nő a foga muszáj koptatnia.Tegyél be neki száraz kenyeret azzal elvannak. Vagy egy két fa ág sem árt amit rágcsálhat.
2012. nov. 25. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Száraz kenyeret nyúlnak nem adunk! Rakj be neki egy faágat(gyümölcsfaágat szeretik a legjobban), de így se nagyon tudod keszoktatni erről. Ugye széna mindig van előtte?
2012. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy előző írta, a nyuszik fűevő állatok, az ő fogkoptatójuk a széna. Az abban levő hosszú szálas rostok koptatják a fogukat, tartják rendben a pocijukat. A pocijuk nagyon trükkös. A szénából fehérjét, zsírt is képes előállítani. Nekünk ez még gyárban se megy...


Viszont szénából is van jó, meg rossz. Ők értenek hozzá, de mivel nem ők járnak vásárolni nekünk is meg kell tanulni. A ragcsamentok.hu oldalon van egy nagyon jó ki cikk a minőségi szénáról.

A nyusziknak egész álló nap szénát kell ropogtatniuk. Ha nem elég fincsi, vagy tápláló ami előtte van, ő meg éhes, akkor szokott feltűnően mindent megrágcsálni.


A lakást nyúlbiztosra át kell rendezni: kábel, gitár, mérgező szobanövény, bőrcuccok, antik kódexek, távkapcsoló ne maradjon elől nyúlmagasságban.

Ha tapéta volt a lakásban, amiatt őszinte részvétem. :D

Tavasszal le kell szedni, és kifesteni a falat, mert nyúl és tapéta összeférhetetlenek...


Ha viszont a nyuszid nem éhes, hanem csak unalmában rág, akkor hagyjál elől neki játékokat: nyuszi labda, fűzfa ágakból font karika, nyárfa ágak... Lehet kapni jutifalatos labdát is, amit dobálnia kell a nyuszinak, és vacsora potyog belőle...

2012. nov. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a valaszokat.van elötte széna is mindig es fogkoptató fája is van.igen és tudosz h a rágas nála természetes de az a baj hogy ha kivan engedve megrágja a bútorokat.a többi mit amugy is tudom hogy rág el van rakva előle papir,kábel stb.én csak erről szeretném leszoktatni hisz igy minden bútorunkat tönkretesz.
2012. nov. 25. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!