Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyuszibaj! Nem tud enni a...

Nyuszibaj! Nem tud enni a nyuszim már hetek óta. Lehet esetleg más probléma is, mint a fog túlnövése, amit egy doki nem vesz észre, ha belenéz az alvó nyuszipofiba?

Figyelt kérdés
Nem tud enni a nyuszim már hetek óta, csak ha lereszelem a zöldséget, vagy apró darabkákra összevágom a zöldet. (petrezselyem, répalevél, kapor, stb. ) Szénát egyáltalán nem eszik. Ha nagyobb falatot kap be, a szájában forgatja egy darabig, aztán kiköpi. A fogait már két doki nézte meg altatásban egy hónap eltéréssel, mindkettő vágott belőle, a második lecsiszolta a hátsókat is, de semmi javulás.Már írtam erről kérdést, ha ismerős lenne a problémám. De egyre idegesítőbb a dolog, nagyon sajnálom szegénykét. Két orvost is kipróbáltunk már, az elsőhöz vagy ötször vittem vissza, hogy segítsen, most hétfőn elvittem a másikhoz, aki lecsiszolta a hátsó fogakat, de nem igazán van javulás.

2012. nov. 22. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
És mi van, ha valamelyik fog gyulladásban van és fáj neki? Én csak ilyenre tudok gondolni. A doki gondolom azt is megnézte, hogy nincs-e valami, ami elzárja a nyelőcsövet, és azért nem menne le a kaja. Szerintem valami olyan lehet, ami szabad szemmel nem látható, de a nyuszinak mégis fáj és ez szerintem csak a fogaival függhet össze. Mondjuk még javulhat, mert ha hétfőn kezelték, akkor még nem biztos, hogy vissza tud szokni egyből a kemény falatokra, mert már megszokta, hogy összevágod, lereszeled neki az ételt.
2012. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vidd el Pestre az Állatorvosi egyetemre! Annál jobb szakembereket, mint akik ott vannak, nem fogsz találni. Kérj időpontot!
2012. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 okoska31 ***** válasza:

nekem is esélyesebbnek tűnik, hogy nem a fogak összeérésével van a gond - azaz nem csiszolni kell - hanem be van gyulladva valamelyik, és fáj neki ha rágni akar. azért amiket leírtál elég kemény dolgok;-)


meg ha magamból indulok ki: attól, hogy nem tökéletesen illeszkednek a fogak, még rágnék, csak max. nem olyan erővel. Ellenben ha gyulladásban van, meg sem próbálok rágni....

2012. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen orvoshoz viszed, de egy sima állatorvos csak "lehúz". Én is hagytam náluk rengeteg pénzt, aztán utána miután már minden hülyeséget csináltak akkor találta ki hogy vigyem el az egyetemre. Ha bármilyen kicsit komolyabb baja is van azonnal az egyetemre vidd, sokkal olcsóbban is kijössz belőle és biztos megfelelően lesz kezelve. Az én nyulamnak is ott szokták csiszolni a hátsó fogait, múltkor 1-et ki is húztak neki. (lehet nem megfelelően csiszolták le a fogát és ugyanúgy kisebesíti a száját)
2012. nov. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Itt a link ha érdekelne:

[link]

2012. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi gyors válaszokat, nagyon aranyosak vagytok. :) Az a baj, hogy elég messze lakunk a fővárostól (Békéscsabán) és nem igazán lehetne megoldani sajnos az egyetemre elvitelt. :(
2012. nov. 22. 14:02
 7/12 anonim ***** válasza:
Megnéztem, és kevesebb, mint 3 óra az út vonattal. A Keletibe menőn nem is kell átszállni. Onnan 10 perc gyalog az Állatorvosi Egyetem. A vonaton szállítható a nyuszid. Egyes IC-kre is felengedik. Én Pécs-Bp viszonylatban utaztattam a nyuszim nem is egyszer, és nem volt vele semmi gond.
2012. nov. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi az infót, de sajnos egyelőre nem kivitelezhető az utazás :(. Ha hétfőig nem javul a helyzet, visszaviszem a második dokihoz. Most mást nem tudok tenni az érdekében, bármennyire is szeretnék segíteni rajta.
2012. nov. 23. 09:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Ahogy érzed, de én már hagytam ott 30-40K-t sima állatorvosnál totál fölöslegesen, ott meg 6K-ért lecsiszolták a fogát és 1-et ki is húztak.
2012. nov. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És megvan most is a nyuszid? Járnod kell rendszeresen a hátsó fogait csiszoltatni? Nekünk az elsőt havonta vágatni kell, de eddig nem volt semmi gond. Most másfél éves, és először kellett hozzányúlni a hátsókhoz. Az a legnagyobb baj, h. a szénát elkerüli nagy ívben, hiába erőltetem. :( Pedig tudom, h. az koptatná legjobban a fogait.
2012. nov. 23. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!