Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vágjam le a tengerimala...

Hogyan vágjam le a tengerimalacom karmait?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon félek, hogy netán - bárhogyan is - fájdalmat okozok neki...

Most van 10 hónapja nálam és még csak egyszer volt vágva a karma. Mostanra ismét eléggé megnőtt neki, de ő már nagyobb és erősebb, és mivel nagyon utálja a karomvágást, ahogy csak tud, tiltakozik ellene. Én pedig nem merem megszorítani, nehogy fájjon neki... :/


Hogyan tudnám a lehető legegyszerűbben levágni a karmait, úgy, hogy neki is jó legyen? Foglaljam le ennivalóval? Vagy mit tegyek, mit tanácsoltok? Tapasztalatokat is szívesen fogadok.

Köszönöm előre is! :)



2012. nov. 27. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Baltával
2012. nov. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szacsiga ***** válasza:
100%

Ha lenne ehhez a kényes művelethez segítséged az lenne a legjobb. Egy fogja, egy vágja. A karomvágó csipesz (állatboltból), vagy sima körömcsipesz jobb, mert azzal megszúrni nem is tudod.


Érdemes erős fényben végezni, mert úgy látszódhat (körömszíntől függően) az érzékeny rész a körömben. Nem szabad túlvágni a körmöt.


Enni nem hiszem. hogy fog a pánik közepette :)


Segítő fogja meg a hóna alatt és te pedig megfogod a lábát és gyors nyissz.


Ha semmiképp nem megy egyedül, akkor egy kedves kutyakozmetikus vagy állatorvos pár száz forintért biztos segít :)

2012. nov. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam,ha rossz napjuk van és nem engedik,hogy etetem közben,ubival.
2012. nov. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én anno mindig apummal csináltam. 1-2 percig kapálózott az állat, aztán lenyugodott. Apa megfogta a lábát is és én vágtam. Inkább vágj kisebb darabot, akkor nem lesz gond.

A körömcsipesz tökéletes erre a célra. :)

2012. nov. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
a körmében látsz egy rozsaszin csikot a többi bör szinű. a csíkig vághatod neki addig jo. érdemes egy kifejezetten kisállatok számára kifejlesztett ollot venni nem olyan drága. állatkereskedésekben nézz utána:)
2012. nov. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!