Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Terhes a tengerimalacom! Mire...

Terhes a tengerimalacom! Mire van most szüksége? Mi jó neki ilyenkor?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem észre hogy terhes a malackám.. Már érezni lehet,hogy mozognak a picik.
2012. nov. 29. 13:21
 1/4 anonim válasza:
:) Szerintem gondozd ugyan úgy ahogy eddig,mi amikor vettünk egyet nem tudtuk hogy terhes,és az eladó se akkor még nem látszott rajta..utána azt hittük hogy kicsit meghízott..pár hét mulva reggelre 2 kicsi mászkált a ketrecbe :D
2012. nov. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Legyen egy tiszta helye, ahová elbújhat elleni, Ha meglesznek a kicsik, akkor nagyon változatosan kell etetni, hogy a kölykök megtanulják, mi minden ehető.
2012. nov. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TheCreeper ***** válasza:

Nekem évekig voltak tengerimalacaim és tapasztalatból írok:

Először is, adj neki sok szárított szénát (ha eddig nem tetted)

Másodszor minden vízcserénél tegyél kb 5-10 csepp aszkorbinsavat a vizébe (bérescseppet

Figyeld hogy eszik-e, mérd le mérlegen. Most úgy egy kilós kéne hogy legyen vagy kicsit több (bár ez függ a kicsik számától is). Nem tudom hogy tudod-e, de hogyha a tengerimalac 6-12 órán át nem vesz magához táplálékot, akkor a beleiben lévő (a cökotrófiáért felelős)baktériumok nagy része elpusztul és ez egy visszafordíthatatlan folyamattá fejlődhet. Figyelj a malidra mert az én Pepim így pusztult el :(

Ha esetleg nem eszik vegyél neki Kalopetet és tegyél be neki száraz kenyeret, mert hamar túlnőnek a fogaik (remélem ezekre nem lesz szükséged :)

Még a kicsik érdekében annyit, hogy ha van bent házikó vagy bújka akkor vedd ki vagy cseréld nagyobbra mertszülés közben az anya ráléphet a kicsikre. Ha nincs nagyobb bújkád fedd le valamivel a ketrec egyik felét (ezt elég a szülés előtti 3 napban megtenned. Ha arra gyanakszol hogy fial ne menj a ketrec közelébe, ne zavard meg mert tudja, mi a dolga.

Nagyjából ennyi, sok sikert a továbbiakban és gratulálok a picikhez :)

2012. nov. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítséget! :) Remélem minden rendben lesz :)
2012. nov. 30. 10:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!