Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacok mennyien...

A tengerimalacok mennyien érzik jól magukat?

Figyelt kérdés

Mekkora ketrec kell?(annyinak ahányan jól érzik magukat)

Elég két példány?

Nem baj ha abban a szobában amiben lesznek két patkányt is tartok?


2012. dec. 2. 19:04
 1/7 A kérdező kommentje:

- hosszúság: 77 cm

- szélesség: 48 cm

- magasság: 42 cm


- hosszúság: 100 cm

- szélesség: 60 cm

- magasság: 50 cm


- hosszúság: 120 cm

- szélesség: 60 cm

- magasság: 50 cm


Mekkora ketrec lenne jó annyi tengerimalacnak amennyi jól érzi magát?

(az utolsó már nem biztos hogy megoldható)

2012. dec. 2. 19:08
 2/7 anonim ***** válasza:
A 100x50-es méret megfelelő két malacnak. Nem baj, ha van a szobában patkány is, csak ne találkozzanak egymással.
2012. dec. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A minimum a 100*50. De ha van rá lehetőséged, inkább minél nagyobb legyen a ketrec, akkor már inkább a 120*60. Az én két hím malacom nem bírja ki egymást a 100*50-esben, nekik ekkora hely a területvédés miatt már kicsi. Ők 100*100-as ketrecben vannak. De ők hímek, lehet a nőstényeknél nem lenne gond a 100*50-esnél sem.
2012. dec. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, nem baj, ha egy szobában lesznek a patkányokkal. Mindkettő rágcsáló, tehát nem lehet belőle gond.
2012. dec. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A patkánnyal azért legyél óvatos. Ha éhesen meglép, a kölyökmalacot megeheti. Mindenképp olyan ketrecet szerezz, amin nem jut át a pati, a karám neked most nem lesz jó.
2012. dec. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

100-as a minimum méret, de én 1 év után lecseréltem egy 120-asra mert nem tudtam megfelelően berendezni. Most van benne iglu, függőágy, fotelka,szénagömb, szénarács, itató emelet és ház is. A patkányokkal nincs baj, de soha ne találkozzanak és ne férjenek hozzá egymáshoz a béke kedvéért.

Két példány elég, de egyet tartani tilos. Nagyon fajtárs igénylő állatok. Két azonos neműt vagy ivartalanított hímet tarts lány malaccal. Az utóbbi a legbékésebb és egyik legjobb társítási fajta. Ha malacot szeretnél örökbefogadni a Magyar Tengerimalac-védő Egyesületet csak ajánlani tudom.

2012. dec. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem három fiúmalacom van, már felnőttek.

Mind a hárman testvérek, ők egy 100 *55 cm-es ketrecben vannak, amihez egy kifutót építettem, ami szinte állandó.

Így 100*100-as a terület, meg van egy kis emelet is.

Ez körülbelül elég nekik, de kell is, pedig ők még a kaján sem szoktak veszekedni és a területet sem védik egymástól.

2012. dec. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!