Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen szobába való állatot...

Milyen szobába való állatot tudtok javasolni a kisemlősökből? És hogy miért azt is írjátok le. Esetleg ha valaki a tengerimalacról tudna pár szót ejteni.

Figyelt kérdés
2012. dec. 2. 20:04
 1/10 anonim ***** válasza:
A tengerimalac éjjel randalirozik mikor aludnál és harap is.
2012. dec. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igy néz ki: [link]
2012. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az igaz hogy harap?(akkor betadinnal kell lemosni a sebet?)

Két nőstényt lehet együtt tartani?

2012. dec. 2. 20:25
 4/10 anonim ***** válasza:
53%
Persze hogy igaz, a tengerimalac tök agressziv. Nézd meg: [link] ez is csak arra vár hogy lecsaphasson.
2012. dec. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Most ez komoly vagy vicc?!
2012. dec. 2. 20:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Tök komoly, a tengerimalac tényleg igy néz ki.
2012. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Dehogy harap, nem agresszív, nem randalírozik éjjel, és igen, lehet két nőstényt együtt tartani! A vicceskedő válaszadót ne vedd figyelembe, csak szórakozott veled. Nekem kettő hím tengerimalacom van. Hímeket is lehet együtt tartani! Vagy két kölyköt, és akkor együtt nőnek fel, nálunk így volt, és soha nem estek egymásnak, a legnagyobb békességben élnek, pedig egyidősek. Vagy pedig egy idősebbet egy fiatalabbal, a korkülönbség itt már legalább 6 hónap legyen. Nőstényeket simán lehet együtt tartani. Széna folyamatosan legyen előttük, tápnak a Versele Laga Cavia Complete tápot javasolnám, ez a legjobb minőség. Zöldséget és gyümölcsöt is kell kapniuk, illetve füvet ha van rá lehetőséged. Ha nincs, cserépbe ültethetsz. De inkább nézd meg a www.gemon.ro oldalt, olvasgasd a fórumot, nagyon sokat lehet belőle tanulni, tapasztalt malactartók vannak fent.


Ezen kívül tarthatsz hörcsögöt is, azzal kevesebb gond van, nem kell annyit takarítani és foglalkozni vele mint egy malaccal. A hörcsög nappal alszik, estefelé kel fel, szóval nyugodtan egyedül lehet hagyni, mikor iskolában vagy, és sokkal kevesebbet is eszik mint egy malac.

2012. dec. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Neten vannak nagyon jó tengerimalacos oldalak,amiket hozzáértők írnak nézegess bele:

-gemon oldala a fórum is nagyon jó

-a Magyar Tengerimalac-védő Egyesület oldala


A tengerimalac leges legvégső esetben harap, de mindig először meghúzza magát, vagy menekülni akar, egyáltalán nem agresszív.

A fenti oldalakon minden fontos, hasznos információ ott van nem írom le ugyan azt. Egyébként onnan örökbefogadni is lehet. Én csak ajánlani tudom a tengerimalacokat nekem is van három, két lány és egy ivartalanított hím.

2012. dec. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 TheCreeper ***** válasza:
41%

Vadászgörény! Felelőségteljes gazdinak. Lehet, hogy beletelik egy jó fél évbe mire igazán kezes lesz, és persze ez is kitartó munka eredménye, de meghálálja. Én kb 14 évtől ajánlom (nem tudom hány éves vagy, vagy hogy kinek szeretnéd).

A lényeg: teljesen a te életritmusodhoz alkalmazkodik, akkor alszik amikor te, vagy amikor éppen munkába, vagy suliban vagy. Olyan mint egy örök kiskutya, sosem nő be a feje lágya. Ezt persze nem a szobatisztaságra értem, mert ők születésüktől fogva azok. A lakásban is elengedheted, mert csak egy sarokba fog piszkítani, viszont kleptomániás :) Kirabolja a zoknis fiókot. Egyedül érdemes tartani, mert akkor te leszel a görénypajtija és a barátja is. A gondozásáról olvass a neten, a viselkedéséről pedig, van egy igazán humoros könyv Egy vadászgörény naplója címmel az író Szentesi Gyöngyi. Én nevetve olvastam végig. Ennek is nézz utána csak a szórakozás kedvéjért is.

Amúgy, mielőtt valaki a görényt is "terminátornak" vagy vadállatnak nyilvánítaná, minden nevelés és gondozás illetve szeretet kérdése. Amúgy nem is büdös.

2012. dec. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én az utolsóval nagyon nem értek egyet,h csak egyedül ajánlott tartani,pont ellenkezőleg,szüksége van egy fajtársra akivel úgy tud játszani,mint ahogy egy emberrel nem tud,nem véletlenül nem nézik jó szemmel külföldön, ha valaki csak egy görényt tart:)
2012. dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!