Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacról pár kérdés?

Tengerimalacról pár kérdés?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy tengeri malacot, mert eddig csak hörcsögöm volt, és a tengerimalac kb. 5-6 évig is él.

A tengerimalacnak nagyobb ketrec kell, mint a hörcsögnek? kb. 50*30cm

Többet eszik, mint a hörcsög?

Hetente hányszor kell takarítani?

És forgács kell neki a ketrecbe vagy valami más?

Köszönöm előre is!! :)

Bogi


2011. szept. 17. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Tengerimalac sokáig él, nem csak 5-6 évig! Mivel a hörcsögnél jóval nagyobb, így egyértelmű hogy többet eszik és bizony nagyobb hely is kell neki. Hetente egyszer teljesen cseréld ki, 2 naponta pedig az ürülékeket. Kisállat üzletben segítenek neked, melyik a megfelelő nagyságú ketrec.
2011. szept. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hozzátenném h TENGERIMALACOT NEM SZABAD EGYEDÜL TARTANIIIII!!!!!
2011. szept. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nekem 2 van, mert társas lények, és ha egyedül van 2-3 évig bírja csak. a 2höz 100×100cm.es ketrecem van, amiben tudnak mozogni. Enni többet esznek. Nekem csak a Tesco-s tápot eszik meg, az fél kiló és két hét alatt elfogy+napi 1 uborka+kétszer töltöm a cumijukat. Én takarítani hetente 2×szer szoktam, egyszer hagytam egy hétre, elég büdi volt. Forgácsot rakok alájuk, de figyelni kell, hogy tiszta legyen, mert kényesek, hajlamosak a betegségre. És rengeteget vagyok velük, hangomat már ismerik, szelídek. :)
2011. szept. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a tengerimalac nem él meg egyedül . 2 tengerimalacnak kb.1m-szer 70-es ketrec kell hetente 2-3 takaritsd ki 2 tengerimalac naponta kb.1,5 kígyóuborka, 1 alma, 1 répa,
2011. szept. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Az a baj, hogy anyum csak 1 malacot enged meg. És 1 is olyan sokat eszik, nem hogy még 2...://

hörcsögöt nem szeretnék, sem nyuszit...

akkor egyedül ne legyen semmilépen...? :/

2011. szept. 17. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem volt malacom,meg van kutyám is.én 3naponta takarítottam a forgácsot alatta teljesen,sokat eszik,sokba kerül a forgács,a kaja is...kiszámoltuk h a malac havi 6ezret vitt el,a kutya-labrador-csak 4-et,és a kutyának több haszna van...
2011. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ez mondjuk így nem igaz, hogy a tengerimalac nem bírja ki egyedül. DE igen, kibírja. tény hogy társas állat. és nem jó neki egyedül. de van amelyik malac kibírja. malacfüggő. van amelyik fél év alatt bedepizik és nem bírná 1 évig sem egyedül. van amelyik malac 6-7 évig (amíg él) teljesen egyedül van, csak a gazdája neki a társaság.

bár ettől függetlenül én nem kockáztatnám meg, hogy egyedül tartsak malacot, neked sem ajánlom. ha tényleg csak egy állatot engednek, akkor vagy nyuszi (ami szerintem aranyosabb mint egy malac), vagy maradj a hörcsögnél :)

2011. szept. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A tengerimalac társas lény ez tény! És nem olyan büdi mint a hörcsög vagy a nyuszi! a karmát vágni kell ha már nagy! (a karma) nekem 4 malacom van!! Okosabbak bármilyen rágcsálónál és lehet tartani egyedül ha rosszat akarsz neki, hogy mindig szomorú legyen! Te tudod, hogy 1 malacot tartasz ami szomorú vagy 2-őt hogy boldogok legyenek! Ha ezt az alapvető dolgot nem tartod be akkor maradj a hörcsögnél!
2011. szept. 18. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!