Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Lett egy nyuszim de nem...

Lett egy nyuszim de nem vagyok rá felkészülve. Tud nekem segíteni valaki hogyan tartsam?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne szóval úgy kéne, hogy aki tud segíteni az vagy gyakran figyeli ezt a kérdést, vagy adok msn-t vagy facebookot.

Ha valaki szívesen segít írjon



2012. dec. 3. 10:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Segítek, de mi a kérdés? Oldjuk meg minél hamarabb a bajt.
2012. dec. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Apukád biztos segít az elkészítésében. :)
2012. dec. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szija. Pontosabban az a baj, hogy lett egy nagyon aranyos barna színű törpenyuszim, de az ég világon semmit nem tudok a nyuszikról.

Szóval most a szobámban tartom egy 70x65-ös plexidobozban, de mondjuk a méretén nem tudok változtatni akkor sem ha azt mondjátok kicsi, de mondjuk egyedül van. Karton van alatta meg csomagolópapír van bedobva neki, amiből alomt készíthet.

Vettem a boltban nyuszitápot meg szárított réti szénát, meg néha etetem száraz kenyérrel, háztartási kexel, kicsi répával és káposztalevéllel. Szűrt vizet adok neki 2 csepp almaecettel. Néha kiteszem a szobámba picit futkározni, úgy hogy be nyukok a 2 első lába alá és megtámasztom a popsilyát.

Az a baj, hogy ennyit tudok de nem tudom, hogy kell-e mással etetni kell-e neki adni valami vitamint, kell-e állatdokihoz vinni oltásra vagy valami egyébre, nem-e lessz nagyon szomorú egyedül, mennyire szereti a meleget?

Meg íyg ha eszetekbe jut akármi ami fontos írjátok le mert tényleg semmit sem tudok a nyuszikról.

2012. dec. 3. 10:43
 4/14 anonim ***** válasza:
Először is vegyél neki egy ketrecet, ez elég jó árban van: [link] de használtat is nézhetsz, az olcsóbb valamivel, minimum legyen 100 cm a hosszabb oldala, de jobb lenne, ha nagyobb lenne. Kekszet, kenyeret ne adj neki semmiképp, bele is halhat! Nyúltáp napi 2x kis maroknyi, víz mindig legyen előtte. A vízbe ne tegyél almaecetet, nem hiszem, hogy jót tesz neki, inkább adj sima vizet. A széna a legfontosabb kajájuk, az nagyon fontos, hogy mindig legyen előtte és annyit ehessen belőle, amennyit akar. Tápból ne adj neki többet akkor sem, ha elfogy, mert akkor a szénát nem fogja enni. Ez kb olyan, minthogy az embereknek is jobban ízlik az agyon ízfokozódott műkaja, mégsem biztos, hogy egészséges:). Be kell oltatni a nyuszit, vidd el dokihoz és elmondja a részleteket. Ivartalanítatni sem árt, évekkel meghosszabbítja az életüket. Annyit legyen kiengedve, amennyit csak tudod, de legalább napi 2-3 órára. Ahova ki van engedve, minden kis rés legyen eltorlaszolva és a megrágható dolgok elpakolva, elkerítve, növényeket se érje el. Nagyjából ennyi jutott most eszembe:)
2012. dec. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Még a zöldségekről, gyümölcsökről: fokozatosan szoktasd hozzá, először csak keveset adj, mert ha felpuffad, abba is belehalhat. Mindig nagyon mosd meg, mert ha van rajta valami mérgező anyag, nem tudja kihányni, felhalmozódik a szervezetében. Csak teljesen száraz zöldséget, gyümölcsöt adj neki, mert ha vizes, attól is felpuffadhat.
2012. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Bocs, de az jutott eszembe, hogy ilyen h.lyegyereknek minek állat? B+, éppen kínzod szegény szerencsétlent!

OLVASD EL A TÖRPENYULAS OLDALT, MIELŐTT MÉG EGY NAP ALATT MEGÖLÖD!


Szóval most a szobámban tartom egy 70x65-ös plexidobozban, de mondjuk a méretén nem tudok változtatni akkor sem ha azt mondjátok kicsi, de mondjuk egyedül van. MINIMUM 100X50 CM-ES KETREC KELL, HA NEM TUDOD BIZTOSÍTANI, VIDD VISSZA!


Karton van alatta meg csomagolópapír van bedobva neki, amiből almot készíthet. A NYÚL CSAK VEMHESEN KÉSZÍT FÉSZKET, EGYÉBKÉNT MEG FAPELLET KELL, ÉS CSAK ALMOSTÁLCÁBA, VAGY NYUSZIWÉCÉBE. AZONNAL VEDD KI EZEKET A SZ.ROKAT, MERT HA MEGESZI, BELEHAL!


Vettem a boltban nyuszitápot meg szárított réti szénát, meg néha etetem száraz kenyérrel, háztartási kexel, kicsi répával és káposztalevéllel. TILOS A KENYÉR ÉS A KÁPOSZTALEVÉL, MERT A BELEIBEN FELBORUL AZ EGYENSÚLY, VAGY FELPUFFAD ÉS MEGHAL!


Szűrt vizet adok neki 2 csepp almaecettel. ALMAECETET MINEK??? CSAKIS ÉS KIZÁRÓLAG TISZTA VIZET ADJ NEKI!


Néha kiteszem a szobámba picit futkározni, úgy hogy be nyukok a 2 első lába alá és megtámasztom a popsilyát. A NYAKI BŐRT KELL MEGFOGNI ÉS ALÁTÁMASZTÁSSAL KIVENNI.


Az a baj, hogy ennyit tudok de nem tudom, hogy kell-e mással etetni kell-e neki adni valami vitamint, kell-e állatdokihoz vinni oltásra vagy valami egyébre, nem-e lessz nagyon szomorú egyedül, mennyire szereti a meleget?

MUSZÁJ BEOLTATNOD, ANÉLKÜL MEGHALHAT. A TÖBBINEK MEG NÉZZ UTÁNA, HA MÉG NEM DOBTA FEL A TALPÁT A NYUSZI!

2012. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Annyit még: mielőtt megveszel valamit, vagy valakit, tájékozódj! Komolyan ennyi felelősség sincsen benned?
2012. dec. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.
2012. dec. 3. 10:56
 9/14 anonim ***** válasza:
Nyúlnak nem fogjuk meg a "grabancát", nem macska. Tenyérrel alányúlunk és első felét és hátsóját megtámasztva emeljük fel.
2012. dec. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítséget. A kartont kivettem délutánra hozok neki pelletet vagy nagyszemű forgácsot.

A vizét kicseréltem csak finom tiszta szűrt vizet kap.

Elviszem oltásra is, úgyis kell vinnem a kutyámat nemsokára.

Amúgy milyen betegségeket adhat át? Most így kiengedem a szobámban meg meg fogdozom mondjuk ha elfelejtek kezetmosni milyen betegségeket kaphatok el?

Illetve mennyire fogja összebogyózni meg pisilni a szobám?

2012. dec. 3. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!