Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Óriásnyúl háziállatnak?

Óriásnyúl háziállatnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék egy óriás nyulat háziállatnak!

Szerintetek ha jó helyről venném, és kicsi korától kézhez szoktatnám, mennyire válhatna kedves, barátságos házi kedvenc ebből a nyúlból? Vagy ők természetüktől fogva nem barátságosak?

És ti milyet vennétek? magyar óriás, belga (flamand) óriás, vagy német óriás-t?



2012. dec. 3. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Persze, ugyanolyan kezesbárány lehet, mint bármely más nyúlfajta. Fontos, hogy jónevű tenyészetből vedd majd és persze neki nem lesz elég a 100x50-es ketrec, hanem legalább 3szor ekkora kell majd, bár én egy ekkora állatot már nem is tartanék ketrecben, hanem, mint egy macskát, szabadon a lakásban/házban. Persze így nagyon kell figyelni a nyúlbiztosságra.

Nem tudom, melyiket választanám, vedd meg azt, amelyik a legjobban tetszik és a legszimpatikusabb a tenyésztő.

2012. dec. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Csak nagyon nagy nyúl"ketrecben" tartanám persze :)

2012. dec. 3. 16:25
 3/6 anonim ***** válasza:
Én oriás kosorrút vennék, vagy kaliforniai nyulat, olyan édesnek tűnnek. Már gondolkoztam is hogy hozok egyet, de sajnos szerintem nálunk megennék, már így is mindenki a mustáros nyúlgerincről beszél akárhányszor valamelyik törpenyulam átugrál a házon:S
2012. dec. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azert en atgondolnam ezt:)


Eloszor kezdj egy normalis vagy torpe nyullal esha minden rendben megy, akkor utana lepj az oriasnyultartok koze.


Hogy miert? Mert ugye eleve egy nagyobb nyulnak nagyobb buvohely is kell, nagyobb terulet kell neki a futkarozashoz es a jatekhoz is. Nekunk torpenyuszink van most (de volt sima hazinyulam is) egy 20nm-es szobaban tartjuk szabadon, de igy is befutja az egesz szobat konnyeden, amikor epp rajon. Raadasul nem volt kis melo nyulbiztossa tenni mindent, mert bizony a kabelragas az a kedvenc hobbijuk:o) Ha oriasnyulad van, akkor mindent magasabbra kell rejteni, mert ha ketlabra agaskodik, akkor 3x-5x olyan magasra is felnyulhat, mint egy torpe.


Nem beszelve arrol, hogy mennyivel tobbet eszik, ergo tobbet is bogyozik egy orias.

Darius, aki talan a leghiresebb oriasnyul, napi 12 sargarepat, 6 almat es 2 kaposztat eszik meg, a mi torpenknek ez kb egy heti kajaja:)


Nem mintha olyan orult nagy koltseg lenne a nyuletetes, de ha mindenbol 7x annyit kell neki venned, akkor mar azert lehet megtergelo :)

2012. dec. 4. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat és a tanácsokat!

Van már egy törpenyuszink :) Értek is a nyulakhoz, ezzel szerintem nincs is gond, csak azért kérdeztem, mert a fajtával magával nincsen tapasztalatom.

2012. dec. 4. 02:49
 6/6 anonim válasza:
én a te hellyedbe egy német oriás vagy egy belga oriást vennék nagyon aranyosak csak félősek és hírtelen mozdulatokat csinálnak
2012. dec. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!