Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan szeliditsem meg a...

Hogyan szeliditsem meg a nyuszimat? Hogyan szoktassam kinti sétára?

Figyelt kérdés

Nem voltam itthon néhány hétig, ezalatt a hugom gondozta a nyuszit, de mire visszaértem, morog folyamatosan, nem engedi kitakaritani a ketrecét, mert megtámad, mindenkit. Harapni nem harap, csak morog. Hogyan szeliditsem meg, hogy olyan legyen mint volt?

És még egy kérdés, hogy szoktassam arra, hogy kint kell sétáltatni? Mivel a lakásban már szétrágta a kábeleket, nem lehet kiengedni, de ha leviszem, nagyon keveset mozog, hiába vagyok lent vele 2, sokszor három órát is. Általában este fele, amikor már hűvösebb az idő.Vettem neki hámot, de nem igen nyerte el a tetszését..mielőbbi válaszokat köszönöm!


2009. aug. 19. 16:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is érdemes lenne megvizsgálni, nem beteg-e, attól szoktak hirtelen morcosak lenni az állatok. Aztán... Hát, sok-sok foglalkozás, előről kell kezdeni mindent. Kézből etetni, lasan, nyugodtan szelidíteni, csak ülni mellette és beszélgetni vele, ilyenek.

A kerti sétákhoz nincs tippem, viszont mindenképpen oltasd be ha még nem tetted meg, valami járvány van nyulaknál, úgy hallottam...

A húgodat meg tanítsd meg a nyúllal bánni!

2009. aug. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Először nyulogass be amikor ébren van és simogasd,aztán etesd kézből és megszelidül.És vegyél neki pórázt(az enyémnek van.Én a petnet trixy oldalon rendeltem meg)aztán talán tudsz vele sétálni!!
2009. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!