Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyiért érdemes hörcsögöt...

Mennyiért érdemes hörcsögöt venni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 06:26
 1/8 anonim válasza:
9%
boltban régen(4-5 éve) 600forint volt darabja Egerben. Én vettem belőle fialtak egy csomót, már majdnem én fizettem csak hogy vigyék. 300 forintnál nem ér többet, de a boltos belekalkulálja a kaja árát stb... 600nál tuti ne adj érte többet mert átb@sznak.
2012. dec. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nézd meg a hirdetéseket... sokszor ingyen adják.
2012. dec. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A tartása fog igazán sokba kerülni.

max 1200 amúgy a hörcsög kb, de sok helyen adnak ingyen is.

2012. dec. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ, hogy miért szeretnéd megvenni. Ha jó neked egy akármilyen hörcsög, csak lehessen szeretgetni és törődni vele, akkor választhatsz az ingyenes és a párszáz forintos hörik közül. Érdemes inkább magánszemélytől venni, nem állatkereskedésben, mert magánszemélyek általában jobban értenek a hörcsöghöz, és már születésük óta emberhez "nevelik" a kicsiket. Állatkereskedésben sajnos sokszor csak a kaját lökik eléjük :(

Ha valamilyen különleges szín kell neked, pl. orosz kék, vagy esetleg tenyészteni is akarod a közeljövőben, akkor tenyésztőtől érdemes venni. Ott se drágább, mint boltokban, és a tenyésztő sok hasznos tanáccsal is elláthat. És persze a tőle kapott hörcsög biztos, hogy nem hordoz genetikai betegségeket, tehát nem fog 1 évesen meghalni valami örökölt betegség miatt.

Akárhonnan veszed, a legfontosabb, hogy meggyőződj róla, hogy jól tartott, emberbarát, egészséges hörcsögről van szó. Nemtörődöm szaporítóktól ne hozz el egy kicsit sem, mert ezzel csak a felelőtlen hörcsögtartást támogatod!

2012. dec. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ismerősnek vinnénk. Barátnőméknek van egy csomó és onnan vinnénk. Ő azt mondta 800.

Egy vagy több a jobb?

2012. dec. 10. 16:37
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyet vegyél, mert ha már ketten vannak, meg is ölhetik egymást az esetek 99,9%-ában. Én dzsungikat 600 Ft-ért vettem kereskedésben Szegeden. Látszott rajtuk, hogy jól vannak tartva. A tulajdonos úgy tartotta az összes állatot a kereskedésben, mintha a sajátjai lennének. És először ugyan nagyon féltek, de a halk beszéd, a sajt és a kukacok a végén felbátorították őket. Külön helyen vannak, mert kettőt vettem. :)
2012. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha magamnak venném, akkor azt venném meg amelyik megtetszik, mindegy, hogy mennyibe kerül (ezer Ft-nál drágább nemigen van).

Ajándékba veszélyes állatot vinni, mert utána azt gondozni kell, nem biztos, hogy az első pár óra öröm tovább is tart.

Ha tudod, hogy szeretne hörcsögöt, akkor is jobb lenne, ha ő választana, esetleg csald el egy kereskedésbe, hátha rámondja valamelyikre, hogy az milyen aranyos. Utána visszamész és megveszed.

2012. dec. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az ismerősünk (kolega) elköltözik kertesházból penelba. Most van kutyájuk csak azt nem tudják vinni és a kislányának megígérte h kap egy hörcsögöt.

Na most a másik ismerősnek nagy hörcsög"tenyészete" van így felajánlottuk h majd viszünk mi.

2012. dec. 11. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!