Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az első hetekben/hónapokban...

Az első hetekben/hónapokban minden harapásnál nevelitek/neveltétek a göriteket?

Figyelt kérdés
Mert ha mondjuk valamitől megijed akkor harap nem "öntök olajat a tűzre", ha elkapom a grabancánál és rászólok hangosan, hogy NEM? De máskülönben hogyan tanulja, meg hogy semmilyen esetben nem szabad harapni? Amikor harap nevelem és ennyi?

2012. dec. 10. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
ne kiabálj vele !!! attól csak megilyed ,még jobban félni fog és harapós lest.. nekem is harapott a hörim vagyis ráadásul 2 van és mikor hazahoztam őket 1 hét után már meg is szoktak és azóta nem harapnak ..nem nem kell szerintem semmi nevelés legalábbis én nem alkalmaztam annyi volt hogy amíg haraptak sokszor kivettem őket simogattam meg kézből etettem hogy megszokjanak azóta szelídek és nem harapnak :) nem kellet sok idő hozzá..mióta van nálad ? várj .. milyen fajta ? mert nekem dzsungáriai törehörieim vannak lehet hogy másfajta a tied és nem fog működni az én módszerem de azért hajrá, sok szerencsét majd írj ha sikerül !
2012. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hoppá félreolvastam bocsi :$$
2012. dec. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 LeGrady ***** válasza:
Minden esetben szóljál rá, akkor neki is könnyebb, mert mindig ugyanaz a reakció. Ettől még figyelembe lehet venni az egyéb eseteket, grabanc rázás/rászólás után is lehet neki kedveskeni, símogatni, játszani vele.
2012. dec. 12. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Lehet hülyeség amit írok, de nálam bevált:

Amikor harapott akkor a nyakánál fogva leszorítottam a földre,amíg el nem ernyedt, ezzel jelezve neki ki a domináns. 2-3szor leszorítottam (persze h ne fájjon neki, csak ne tudjon mozogni)utána már nem harapott, de kézből etetés is járható út. Foglalkozz vele sokat, vedd fel simogasd adj neki jutalomfalatkát ha a kezedbe van és nem harap...

Nekem ezek jöttek be... De tudjuk, ahány göri annyi szokás..:)

2012. dec. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia! Nekem pontosan 5 napja van vadászgörényem. Nem volt vele foglalkozva, szegénykém bolhás, nem kapott oltást, stb... Képzelheted. 7 hónapos, ráadásul fiú, szóval elég agresszívan viselkedett, amikor kiengedtem. Én picit a fenekére ütöttem, megragadtam a grabancánál fogva és leszorítottam, közben persze jó pár harapást beszereztem. Most, 5 nap után ott tartunk, hogy amikor kiengedem, játszani hív, és engedi magát simogatni, ha enni adok neki. Mindenképp használj egy tiltó szót ( Ne, nem, nem szabad, fúj ) de csak egyet, hogy megjegyezze. Mi már jó úton járunk, remélem neked is sikerülni fog!
2012. dec. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem fontos minden harapásnál. Van több módszer is, görénye válogatja hogy melyiktől szokik le. Nálunk az vált be, hogy engedtem, hogy bekapja a szájába a kezem és lenyomtam a nyelvét. Ez kellemetlen neki ezért kiköpi az ujjad.
2013. jan. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem úgy szokott le hogy mikor megharapott akkor rászóltam hogy nem és belefújtam az arcába, utána később beledugtam az ujjamat a szájába és kiköpte. Régen elég durván harapott volt hogy folyt belőle a vér,de most már csak harapdál meg nyal
2013. jan. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Balar válasza:

Lényegében annyi amennyit leírtál. Én is valahogy így neveltem meg a göriket. Arra figyelj, hogy tiltásnál mindig ugyan az legyen a reakció. Ütni-verni nem szabad. Nyakon csíped és nyomatékosan közlöd velehogy nem(ha kicsit felemeled a hangod az nem baj, kiabálni tényleg nem kell. érezze, hogy mérges vagy).

Hogy az újjadat, hogyan szerezed vissza arra jó módszer, amit korábban írtak. Ha nem a te újjadat kapta el akkor szerintem még jó módszer, hogy az orrát finoman felfelé tolva megpróbálod kinyitni a száját. Persze csak finoman az orrával.

2013. jan. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!