Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyakran? A többi lent.

Milyen gyakran? A többi lent.

Figyelt kérdés
van 2 Dzsungáriai törpehörim .. hallottam olyanokról akik esténként kiveszik a helyéről és hagyják futkározni pl a szobában .. ez kötelező ? én is kiszoktam venni őket de ritkán csináljam gyakrabban ? hetente hányszor ? esetleg mindennap ? és a másik kérdésem pedig hogy szeretik a vizet ? meg lehet őket fürdetni ? vagy kell is ? milyen gyakran ? kb hány fokos vízbe (kézmeleg?)? és csak sima vízbe ?

2012. dec. 10. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Naponta érdemes kivenni őket, elég 15 perc rohangálás is.Inkább egy elkerített helyre tedd őket ahol nincsenek szekrények ami mögé/alá bebújhatnak. Szerintem ne fürdesd, mert megfázhatnak. Vizes lesz a bundájuk... Szerintem nem nagyon szeretik. Csak akkor kell megfürdetni őket, ha nagyon koszos a bundájuk, belefeküdtek a pisijükbe... De ez általában nem fordul elő mert ők mosakszanak.
2012. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam futtatni őket, hogy terpeszbe ülök a fallal, és leteszem a földre. Persze a kandalló előtt szoktam futtatni, így ott meleg a padló. Vigyázz, mert a hideg padlón könnyen megfázhatnak! Én nem szoktam őket túl gyakran kivenni. Hetente egyszer, de ha jobban ráérek, akkor mindennap. Inni szeretik a vizet (ne hideget és itatóba!), de én még sosem fürdettem őket, mivel nagyon könnyen megfáznak. Tiszta állatok, úgyhogy nem is kell őket fürdetni. Meg lehet fürdetni, de nem ajánlom, mert ha pánikba esnek és nyelnek egy kicsit, akár meg is fulladhatnak. És könnyen kimerülnek, szóval én nem javaslom. Inkább vedd ki őket többször, de ne fürdesd!
2012. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
megfogadom a tanácsokat köszönöm :D
2012. dec. 12. 13:50
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindennap ki kell venni őket, mert hatalmas a mozgásigényük!

De ne csak 10-20 percre! Hanem minimum 40 percre! És ha tudod, akkor több órára is!


Nehogy fürdesd őket! Utálják, és könnyen kifáradnak!


Inni fémgolyós önitatóba adj nekik, és ne műanyag, vagy üveg csövűbe. Nekem is olyan volt, de eltört a csöve.

Amúgy tévhit az, hogy nem kell nekik víz!

A vízét 1 naponta cseréld!

2012. dec. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!