Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mikel egy tengerimalacnak?

Mikel egy tengerimalacnak?

Figyelt kérdés
Tengap kaptam 2 tengerimalacot, és nem tudom hogy mit ehetnek és hogy tunék valuk játszani és hogymire van szukséguk

2012. dec. 16. 10:07
 1/4 anonim válasza:
67%
Heló! Sok zöldséget egyenek pl.: paprika, paradicsom, uborka, saláta. Hát, játszani nem lehet annyira velük, mint pl. egy kutyával, de simogatni, ölbe venni lehet, sőt imádják, ha kényeztetik őket. De figyelj hogy nehogy lepisiljenek!;) Kell nekik egy nagy ketrec. Semmiképpen ne legyen üveg, mert ha nyáron kirakod őket akkor hőgutát is kaphatnak. Barátnőmnek így halt meg a malackája... Kellnekik egy tengeri malac itató, egy tálka, amit nem tudnak felborítani, és egy házikó. A Fresnapf-ban minden beszerezhető!:) Egy zöld kezet kaphatnék?:)
2012. dec. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szénát kell nekik adni, de úgy, hogy állandóan (éjjel-nappal) legyen előttük!

Ezen kívül vizet tegyél nekik.

Zöldséget, gyümölcsöt, tápot naponta kétszer adj nekik. Beszélj hozzájuk sokat, úgy hamar megszelidülnek.

Itt van röviden, amit feltétlen tudni kell róluk, de a olvasgasd a gemon.ro oldalt, azon mindent megtalálsz.

[link]

2012. dec. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Boda Beatrix válasza:
Az uborkát imádják és nagyon játékosak!!!
2012. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem van 2 tengerimalacom,így elég sok a tapasztalatom róluk...

Kell sok széna nekik

Nem szabad nekik K betűs zöldséget/gyümölcsöt adni

Csak tengerimalac(vagy max. hörcsög)tápot szabad nekik adni

A zöldségek amiket én szoktam nekik adni:

Uborka(azt nagyon szeretik)

Répa

Szőlő(lehetőleg mag nélkül)

Mandarin

Narancs

Alma

Banán

Játszás:

Én úgy szoktam velük játszani,hogy van egy házuk,és azt nagyon szeretik.Na általában szeretnek érte futkosni,ezért "futtatom" őket.Vagy csinálunk "malac játszóteret".

2012. dec. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!