Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Táp, zöldség gyümölcs. Mennyi...

Táp, zöldség gyümölcs. Mennyi időszakonként adjak a tengerimalacnak és mennyit?

Figyelt kérdés
Reggel: ? Este: ? Ti miből mennyit adtok neki(k)? Hány malacod van, azt is irjátok :d.. Vagyis naponta, reggel este mennyit xd
2012. nov. 25. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Én így etettem (1 coca/ tengerimalac esetén :) ): egy levél saláta (tenyérnyi nagyságú, folyó vízzel megmosott és nem csuron vizesen hagyott, kicsit leraktam konyharuhára száradni), erre raktam 3 gerezd paradicsomot, 3 karika uborkát (karika vastagsága 2 cm, ezt még ketté vágtam középen), kapott még ugyanígy 3 karika sárgarép, 1 karika fehérrépát, 2 gerezd almát, 1 félbevágott szem szőlőt. "Ünnep napokon" kiegészítheted: kis körtével, barackkal, tökkel, cukkinivel, petrezselyem zölddel, zellerrel, ahogy tetszik, DE! kerüld a K-betűseket ezek felfújják (nyuszinak és patiknak se szabad)!!! Káposzta, karalábé, karfiol, kelbimbó, ((én adtam neki de csak nagyon kevés krumplit ugyh azt nem tom :) ))

Ezt az esti rítust úgy megszokta, hogy amikor hallotta nyílni a hűtőajtót elkezdett visongani :) iszonyat cuki volt.

Tápot pedig ugyanígy este, de ehhez is lehet még magkeveréket, nasikat adni. A coca ízlése szerint! Ők az elsők :) ;) Sok sikert az etetéshez.

2012. nov. 26. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Három malacom van, reggel kapnak fejenként egy evőkanál tápot és fejenként egy maréknyi gyümölcsöt vagy zöldséget, általában csak egy fajtát, hogy ne válogassanak. Ha nem fogy el a zöldség-gyümölcs, akkor egy idő után kiveszem előlük, majd este visszakapják, kipótolva egy maréknyira valami mással, mint a reggeli volt. Tehát a vacsora is egy evőkanál táp+egy marék zöldség vagy gyümölcs fejenként.

De a legfontosabb, hogy széna egész nap (éjszaka is) legyen előttük! A vizet is folyamatosan cseréld le előttük, akkor is, ha nem fogyott el!


Napközben meg mindig jut egy kis nasi, valami kedvenc zöldféle (petrezselyemzöld, pitypang, tyúkhúr) és persze uborka!

2012. nov. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!