Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Roborovszki törpehörcsög...

Roborovszki törpehörcsög tartása: Dzsungáriai törpehörim volt csak, és most szeretném ezt a fajtát is tartani?

Figyelt kérdés

Igaz,hogy párban kell tartani? Párba tartott hörijeim mindig verekedtek egymással,ennél a fajtánál ez a veszély nem áll fent? Még egyéb fontos dolgokat is mondhatnátok,ami fontos ennél a fajtánál.

Válaszotokat köszönöm!


2012. dec. 16. 13:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%

amennyire tudom ugyanúgy kell tartani őket, mint a többi hörcsögöt.

az meg baromság, hogy párban kell tartani. egyik hörcsögfajta sem tűri meg a társat hosszútávon...

2012. dec. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy nem szereti a többi hörcsög.De azt olvastam,hogy ők az egyetlenek,akik családban élnek...
2012. dec. 16. 18:37
 3/11 anonim ***** válasza:
61%
A roborovszki nem olyan barátságos, mint a dzsungi, őket nem lehet annyit babusgatni, legalább is nekem ezt mondták több kisállat kereskedésben. Tartani ugyanúgy kell őket, mint a dzsungikat, de jobban jársz, ha egyedül tartod.
2012. dec. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2012. dec. 16. 22:14
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon félös,ideges tipus.

Sok idöbe tellett hogy a tenyerembe ülve egyen de simogatni felemelni nem engedte magát minden kisebb mozdulatra megriadt elrohant.

Nagyon szerettem de a mostani Teddyhörcsögöm tök szelid és sokkal nyugisabb.

2012. dec. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Nekem először dzsungim volt, Ő elpusztult, most pedig lett 1 másik dzsungi és természetesen külön ketrecben egy roborovski. Ég és föld a két hörcsög!A dzsungi pár alatt kezes lett, viszont Luca most kezd el szelídülni 3 hónap után!

Vedd ki,(ha tudod) ne félj tőle, simogasd, ha a kezedben van adj neki jutalomfalatkát, de nagyon vigyázz, mert kiugrik a kezedből bármilyen magasságból!

Ja és még egy tipp, betettem neki egy zoknit, abban alszik, és ez hatalmas biztonságérzetet ad neki! hetente most ki!

2013. jan. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
-d
2013. jan. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát én zoknit semmiképp nem tennék be egy hörcsöghöz, de te tudod... Amúgy, kedves kérdező, én azt javaslom, hogy külön tartsd őket, különben ők is verekedni fognak. Én is úgy tapasztaltam, hogy a dzsungik szelídebbek, mint a roborovszkik.
2013. jan. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de hátha még segít!

Nekem rengeteg törpehörcsögöm volt már, Dzsungim vagy 100! Na jó azért olyan sok nem, de rengeteg, mert mindig fialtak. És SOHA nem bántották egymást! A hímet sem különítettem el soha, és nem ölte meg az utódokat. Netem is azt olvastam már több helyen is, hogy ők társas lények, ellentétben a hagyományos aranyhörcsöggel, meg a szíriaival. Viszont az állatkereskedésben az eladó azt mondta, hogy nem szabad őket együtt tartani, meg hogy a hímet külön kell rakni. Erre elmeséltem neki, hogy az hörcsög családom megvolt együtt, mire azt mondta, hogy szerencsém volt! (Nem akartam vele vitatkozni, ezért nem mondtam neki, hogy nem csak egy höri családom volt, hanem legalább 4-5, és egyikkel sem volt gond)

Most roborovszky hörcsögöm van (ez újdonság nekem), persze erre is azt mondták, hogy nem lehet együtt tartani őket. Hát én meg úgy döntöttem, hogy kipróbálom, mert simán el tudom képzelni, hogy ugyanaz lesz ezekkel is, mint a dzsungikkal. Amit már most tudok mondani, hogy a roborovszky elképesztően fürge. Könnyen megyzökik és nehéz elkapni. A dzungiaim közül csak egy szökött meg egyszer, de fél órán belül elkaptam. A roborovszky-t 3 napba telt összeszedni, és még aznap újra meglépett! Egyáltalán nem marad meg a kezemben, azonnal kiugrik. A dzsungi érdeklődött a kezem iránt, szaglászták, a robi meg csak lesi az alkalmat, hogy mikor tud ugrani. Bármilyen magasról képes leszaltózni, nem félti magát! És ha egyszer már a földön van, akkor már foghatod is a fejed, hogy "jajj ez sokáig fog tartani!" :D

Gyereknek nem ajánlom, mert az ő kis ügyetlen kezükből tuti, hogy minden alkalommal kiugrik majd.

2014. jan. 13. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok megint!

Viszont díszállatnak a robi tökéletes, mert állandóan játszanak. Mivel fürgék jó nézni őket, ahogy szaldgálnak a kis csövekben (elég király ketrecem van mindenféle jóval) mókuskerekeznek sokat, meg minden. Viccesek! Jó nézni őket, de sajnos csak nézni lehet őket! Díszállat! Nem igazán kiskedvenc

2014. jan. 13. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!