Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Melyik az a szemes a buza,...

Melyik az a szemes a buza, zab, árpa stb. közül, amelyiket bármilyen mennyiségben adhatok a házinyuszinak hogy ne legyen bajuk?

Figyelt kérdés
A korlátlan mennyiségü széna meg ivóviz mellet, hogy egészségesek legyenek, meg ne legyen sok a lágybélsaruk meg ilyesmi. A válaszokat elôre is köszi.

2012. dec. 21. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs. A szemes takarmányok relatíve koncentrált energiaforrások, így nem adható soha korlátlan mennyiségben.
2012. dec. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Zabot adhatsz bármennyit (az árpa is mehet), a búzával viszont csínján kell bánni, mert az jobban hízlal.
2012. dec. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Lehet olyat csinálni hogy ezt a hármat összekeverni és ha igen milyen arányban?
2012. dec. 21. 20:37
 4/9 anonim ***** válasza:

2 rész árpa, 1 rész búza, 1 rész zab.

A mennyiséget pedig a tartási céltól, körülményektől függően kell megválasztani. Hidegben, vemhesen többet, ha nem akarod vágni őket, csak simogatni, akkor kicsit kevesebbet.

Kövéren rövidebb idegig élnek, és az egészségük titka a széna evés. (Végül is fűevő állatok, nem konyhamalacok...)

Esetleg nyúltápot is rakhatnál még a keverékbe. Csak olvastasd ki a terményessel az összetevőket. Ha nem akarsz se hizlalni, se antibiotikumozni, akkor a legolcsóbb táp szokott a legtermészetesebb lenni. Vannak köztük egész jók, sok rosttal, lucernával.

2012. dec. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönom a választ. Az az igazság hogy csak házinyulak de én ugy szeretem ôket mint ha szobanyuszik lennének. Vágásról szó se lehet. Ezér szeretném a legjobbat nekik. Én csináltam nekik egy keveréket de ugy látom hogy hogy tul sok a lágybélsaruk, vagyis a hét nyusziból kettõnek. Szóval 6 kg lucernagranolátum(ez a nyultáp vagy mi), 5 kg buza, 5 kg zab, 4 kg tengeri, ezt összekeverem és reggel-este egy-egy marék minden nyuszira. 5 hónapja vannak meg, eddig semmi baj nem volt velük, most sincs csak a kettônél tul gyakran látok lágybélsarat. Nem akarok se tenyésztô se szaporitó lenni csak azt akarom hogy jól is lakjanakak meg egészségesej is legyenek, ézért kértem a tanácsotokat.
2012. dec. 22. 19:14
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, a nyuszikák elég válogatósak, mindig a legjobban ízleteset eszik meg elsőre, a többit kikaparják, ergó sok a veszteség. Még az önetetőből is , pláne ha van közte granulátum. Valamikor régen sok ezer nyulat tartottam, tenyésztettem, legjobban a kész táp, granulátum vált be, abból is a gyógyszeres. Sok rostot adj nekik, főleg szárított füvet /széná/, de penészmenteset! Sok sikert hozzá !Mindig legyen friss vízük, de önitatóból.
2012. dec. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsod. Változtatok az étrendjükön, mert tényleg ezt csinálják, elõször kiszemelik a granolátumot, utána a buzát, utána a tengerit, a zabot meghagyják utoljára és kiburitják. Széna meg friss viz mindig van elôttük de a szénát nem nagyon kedvelik, eszik de ahogy megfigyeltem nem rajonganak érte.
2012. dec. 23. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:

A mennyiség jónak tűnik. Az viszont hogy a lágybérsarat meghagyják, és nem szénáznak az a túletetés tünete.

Próbáld a szénát adni előbb, aztán 30 perc múlva a tápot, hátha úgy többet szénáznak.

A kukorica és a lucerna hízlalós dolgok, sok kalóriával és fehérjével, azokkal lehet gond.

Illetve a tiszta lucerna pelletet is lehet hogy tudnád egy fogyókúrásabb nyúltápra cserélni, amiben több a rost, kevesebb a fehérje.

2012. dec. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen ugy fogok csinálni, elôször csak széna, had rágják. Én mindig a szemest adtam nekik elõször, jóllaktak és a széna java részét maguk alá taposták meg bepakolták a vizes tálba. Ha esetleg vigyeled a kérdést, lenne még egy-két dolog amiben érdekelne a véleményed.
2012. dec. 23. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!