Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért színeződött el a nyuszim...

Miért színeződött el a nyuszim szőre?

Figyelt kérdés

van egy 9hónapos bak törpenyuszim.

Halványszürke a szőre, de ma vettem észre hogy a szőre vége helyenként világosbarnás, elég csúnya... 2-3 napja még tuti nem volt ilyen, és nem kosz!

Mibaja lehet?


2012. dec. 22. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Talán, de tényleg csak talán valami vitaminhiány? Nem kapott mást enni, vagy inni mint szokott? Mert ha igen lehet hogy attól. De ezen kívül ötletem sincs, és ez tényleg csak tipp, még nem láttam ilyesmit.
2012. dec. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi megoldódott a probléma, megkérdeztem a tenyésztőt ő választ adott rá :)
2012. dec. 23. 11:44
 3/4 anonim ***** válasza:
és miért? :) bocsi, csak nagyon érdekel. :D
2012. dec. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

jah semmi gáz, szívesen leírom :)


Nos az én nyuszim kék nyest színű (szürkés-feketés) és a tenyésztő szerint sajnos ez náluk természetes jelenség, mert az ilyen színű nyusziknál szinte kivétel nélkül előfordul, de majd levedli és újra szép lesz a bundája. Egyébként a tenyésztők rozsdásodásnak nevezik. Nem utal semmiféle betegségre, egyszerűen ez ennél a színnél természetes, úgymond "genetikai hiba"

2012. dec. 25. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!