Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Megörököltem egy törpenyuszit....

Megörököltem egy törpenyuszit. Hogyan szoktassam le a bútorok rágásáról?

Figyelt kérdés
Nem "ketrecnyuszinak" volt nevelve,ha bezárom pár percre, rágja folyamatosan a ketrecet. Az előző gazdijának a textilbőr ülőgarnitúráját teljesen szétrágta. Pont most szeretnék venni én is kanapét. Valahogy meg tudom akadályozni,hogy ne rágcsálja meg?
2012. dec. 26. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Nálam bevált!!! Ciánnal bekentm a bútorok alját és így egy életre le szoktatam a bútor rágásról. kiviszed a telekbe és elásod
2012. dec. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
14%
Verd meg!
2012. dec. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem süsd meg. Isteni húsa van, ma éppen sült, rozmaringos nyúlat ettem :p.
2012. dec. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 bimbike11 ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg a ketrecbe szoktatni, úgy hogy oda adsz neki enni. mondjuk a ketrec méretétől is függ, hogy mennyi hely van neki odabenn ugrálni, mert ha szűk, egyértelmű hogy kifelé kívánkozik... nekem régen a degumat úgy sikerült a ketrecrágásról leszoktatni, hogy egy pici borssal bekentem a rágott területet... aztán elszokott onnan...
2012. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha állat, (vagy ember) van egy lakásban, én nem bőrkanapét vennék, hanem egy mosható huzattal rendelkező, könnyen tisztíthatót... Én mellesleg még azt is letakarom egy takaróval, amit géppel kimosok, ha valaki leette vagy össze pisilte...

Ha olyat választasz, ami alá be fér a nyúl, és tömör fa az alja, akkor az sok problémát megoldhat... Nyuszi imád a gazdik alatt, biztonságos fedezékből tévézni. Ha helyből van helye alatta, talán nem próbál más úton bejutni.


Ha a lábát kezdi esetleg rágni, arra húzzatok zoknit. Nálam a zokni nem ingerli a rágcsálókat, csak a fa.


A rágcsálás dominanciai fitogtatás is lehet. A nyuszit helyből póbáld letiltani a kanapéról. Az öledbe ülhet, a kanapé viszont a te territóriumod! Ha amúgy ő a főnök a kapcsolatottokban, akkor nem lesz sétagalopp...

Ha ivaros, neveletlen kamasz a nyulatok, akkor érdemes nézegetni a nyúl ivartalnításban profi dokik listáját... Lehet hogy a hormonok feszítik, azért ás üreget a kanapékba...


És nagy mennyiségű fűzfaág a nyúlketrecben, plussz extra fincsi széna sokat segít. Éhesen hajlamosabbak a pusztításra.

2012. dec. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az alom és az etetőtál a ketrecben van,szóval ha dolga van vagy éhes,mindig a ketrecben van,de sajna a többi időt szabadon. Azt tudja, hogy mi az Ő helye és mi nem!Kanapéra,fotelbe,ágyra nem megy fel.Gondolkodtam én is levehető huzatos kanapén,de csak a fehér illene a lakásba,az meg nagyon kényes és tartok tőle,hogy hetente kellene kimosnom,ezért gondoltam textilbőrre...
2012. dec. 28. 22:37
 7/7 anonim ***** válasza:

A fehér ágytakaró is tök jól néz ki a kanapén. :)

Vegyél többet, akkor nem kell megvárni, amíg megszárad. Vagy amíg ráérsz mosni.

Sokkal könnyebb cserélni, mint a szoftvert a nyúlban, ha ez már egyszer a mániája volt, vagy a kanapét, ha ő nyerne a harcban...

Ráadásul ha tavasszal zöldet akarsz, vagy karácsonyra pirosat, az 1.000,- forintos kívánság...

2012. dec. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!