Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ha a tengerimalacaimat a...

Ha a tengerimalacaimat a boltban kapható széna helyett fűvel etetem lehet tőle valami bajuk? Vagy ugyanolyan jó mint a széna? Okozhat kárt bennük?

Figyelt kérdés
2012. dec. 28. 23:45
 1/7 anonim válasza:
0%
Nekem volt tengerimalacom.Sokkal jobban szerette a kertben levágott füvet és szerintem egészségesebb is.. A rostok tartalmaznak vizet, így nem lesz annyira szomjas se. Könnyebben emészthető. Az én malacom, a lóherét szerette nagyon. Szerintem semmi baja nem lesz tőle, de azért kérdezz meg egy kisállat orvost.
2012. dec. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! és kiszárítottad a füvet mielőtt odaadtad neki?
2012. dec. 29. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyen honnan szedsz friss füvet?!

Amúgy nem jó a friss fű,kicsit meg kell fonnyasztani,mielőtt odaadod nekik,mert hasmenést okoz! Városi fű egyáltalán nem jó,nagyon koszos. Ha vidéken laksz,az már jobb,de azt is meg kell mosni és kiteriteni,hogy száradjon és fonnyasztva adni nekik. Ja,és a szénának sokkal nagyobb a tápértéke, azt mindig kell adni a malacoknak,meg a foguk is attól kopik! Mindig legyen előttük széna! A friss fű csak nasinak jó, igaz abban sok c vitamin van,de nem szabad sokat ani nekik.

2012. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A tengerimalac fűevő állat, az a leginkább nekik való kaja.

De a szénáról, friss fűre való átállást fokozatosan kell csinálni, mert a hirtelen tápváltástól felborul az emésztésük, felfúvódhat, hasmenést kaphat, és ez náluk végzetes is lehet.

Csak teljesen tiszta helyről, kutya, vegyszer, autó mentes környeztből szabad bármit szedni.

A friss füvet pedig vagy egész pici adagokban kezdjük bevezetni. Naponta 2x, és naponta növelt mennyiségben. Ilyenkor ellenőrizni kell, hogy mindenki csak a saját adagját egye meg. :)

A másik módszer, hogy szénává szárítod a friss füvet, majd erősen fonnyaszva adod, később kevésbé fonnyasztva, és csak a végén frissen. (Ha rengeteg állat lakik együtt, csak ez működik.)


Széna végig legyen előttük, és ha hasmenést lát az ember, akkor pár nap széna diéta, és utána előlről kell kezdeni a szoktatást, de óvatosabban. De ha egy kisállat rengeteg friss zöldséget eszik, sokkal gyorsabban áll át a pocija a fűre is, mint a csak szénázó, tápozó kollégáké.


Ha csak kampányszerűen jut az ember a friss fűhöz, nem tud minden nap szedni nekik, akkor valóban az a legokosabb, ha szénára szárítod amit szedtél és úgy eteted. Illetve pici beszoktató adagokat kaphatnak nasiként a frissből.

A boltban igen vacak szénákat tudnak árulni. Annál sokkal jobbat lehet házilag csinálni, csak a család nem túl boldog, ha a nappalit szénapadlássá alakítod... :D


Meglepő módon a hátsó fogaikat nem csak a kemény széna koptatja, hanem a selymes fű is. Ugyan is frissen is benne vannak a rostok. (A szárazkenyér, kemény magok, viszont egyáltalán nem koptatnak. Nem tűnik logikusnak, de ezt mondják a rágcsáló fogászok.)

2012. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! :)
2013. jan. 5. 18:19
 6/7 anonim válasza:
Inkább szénát adj neki , mart ha sok füvet adsz naki felpuffad a tengerimalac !
2013. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
nálunk van 7 tengeri malac kint rohangálnak az udvaron egész nyáron! semmi bajuk nincs a fűtől és a kertben szerintük finom cuccoktól!:)
2013. márc. 25. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!