Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac? Tényleg?

Tengerimalac? Tényleg?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm akinek régen tengerimalackája volt. :) Sajnos már nem él. :( Állítólag nagyon büdös volt. Én nem tudom már nem nagyon emlékszem rá,kicsi voltam. És tényleg büdös vagy csak az volt az? És tényleg tartható nyuszival? És ha igen azonos nemű vagy különböző nemű nyuszival tartható? És azt eszik amit a nyuszi vagy másfajta tápot? Csak azért kérdezem mert érdekelt ,bár nem szeretnék tartani talán majd ha már nem lesznek nyuszijaim. És ha van tengerimalackátok akkor írnátok róla pár sort? Mert érdekelnek az ilyen kisebb rágcsálók már volt hörcsögöm :) és most van nyuszim vagyis 2 nyuszi :)

2013. jan. 4. 20:23
 1/10 anonim válasza:
Szia!Nekem két tengerimalacom van és nem büdösek. 3-4 naponta ki kell őket takarítani az tény. Nyuszival nem szabad tartani mert a nyúl az erős lábaival komoly sérüléseket tud okozni a malackának. Én nagyon ajánlom a tengerimalacokat de nem nyulak mellé. De ha nem lesznek nyulaid és szeretnél kisállatot akkor a tengerimalac jó döntés:) nagyon édesek szeretetre méltóak,mindenképp párban kell őket tartani,2-3hetente vágni a körmüket,friss zöldséget adni nekik naponta,és nagyon figyelni rájuk mert könnyen megbetegszenek és emiatt sokszor kell őket állatorvoshoz vinni :(
2013. jan. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Nilmi válasza:
AZ előző kommentálóhoz csatlakoznék. Fontos,hogy 3-4 naponta takarítva legyenek persze nem csak azért,hogy ne legyenek büdösek hanem egészségügyi okokból is. Sajnos nem tudom,hogy lehet e nyuszival tartani de én már többször láttam,hogy állatkereskedésben együtt tartották őket. Nem hiszem,hogy bántanák egymást de elég nagy hely kell kettőjüknek. Ma már nagyon sokféle eledelt lehet kapni külön nyúlnak, külön malacnak de igazából nincs sok különbség a száraz eledelek között. A tengerimalac kicsit kényesebb e tekintetben. Nekem 3 malacom volt és tüneményesek. Imádtam őket és az volt az érdekes,hogy tulajdonságaikban különböztek. Aranyosak. mindenképp jó döntés.
2013. jan. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megeheti a nyúltápot, de nem az igazi.

Főleg a drágább nyúltápok tele vannak nyuszibetegségek kokcidiózis) elleni antibiotikumokkal, erre a malacnak nincs szüksége, sőt feleslegesen terheli a szervezetét.

Viszont a malacnak rengeteg C-vitamin kell, mert a szervezete nem tudja előállítani. Ezt általában a malactápok tartalmaznak, a nyúltáp meg nem.

Tehát a nyúltáp mellé rengeteg zöldség-gyümölcs is kell.

2013. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen még várom hogy írjanak mások is a malackájukról :) Én úgy olvastam lehet na de mindegy is majd ha nem lesz nyuszim talán lesz helyettük tengerimalac :D
2013. jan. 5. 18:05
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem szabad nyuszival együtt tartani,mert akarva akaratlanul megsértheti. Nekem egyelőre egy tengim van,nagyon aranyos. Valóban gyakran kell almozni. Nem nyúltápot eszik,van neki is külön :) (bár van amit mindkettőnek lehet adni) Hamar megszelídül, ragaszkodó állat. Mindenképp ajánlom. :)
2013. jan. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, írtad, hogy egyenlőre, de szerintem gyorsan keress mellé egy társat, mert ez állatkínzás..:/
2013. jan. 6. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen,egyenlőre,nagyon hamarosan lesz társa.
2013. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nekem 1 éve van 2fiú malacom. hetente egyszer takarítom őket, mikor kisebb ketrecben voltak(100*50-es) akkor is, és most hogy 2m*70cm-es vannak szintén hetente. soha nem voltak büdösek egy hét után sem.

a nyuszival való együtt tartást énis ugy tudom, hogy rossz ötlet.

amúgy nagyon édesek a malacok, és lehet őket nagyon szeretni. én egyátalán nem bántam meg, hogy van ez a két kis rossz csontom(mert h azok :):)

2013. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 tücsök500 ***** válasza:
Csak annyit hogy nekem mindkettő van :) a nyuszi sokkal büdösebb...és hiába mondják ,,hogy ha rendszeresen takarítva van nem büdös" de igen is van szaga... a nyuszi jóval büdösbb
2013. jan. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Most hogy így elkezdtem érdeklődni utána mutattam egy képet anyunak egy peruiról :D azt mondta neki kell úgy hogy úgy lesz 2 mert nem szeretnénk egyedül tartani. kerestünk is egy Budapesti tenyésztőt majd 2 hét múlva hozzunk 1 kis apróságot és majd Monoron is nézzünk mellé egy társat :D így ketten lesznek :D és majd a nyuszi mellett fognak lakni és így a nyuszi se lesz egyedül :)

amúgy tudtok lány neveket mondani meg fiút is?

2013. jan. 7. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!