Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúl kérdés, többi lent! (? )

Nyúl kérdés, többi lent! (? )

Figyelt kérdés
Szóval az van, hogy van egy törpenyuszim, olyan 15 hetes körül lehet, de egy hónapja nálam van, és ugye ki szoktam engedni, különben éjszaka rágja a rácsot, mint állat, meg amúgy is szüksége van a mozgásra. És pár napja felfedezte, hogy föl tud ugrani az ágyamra. Első nap rákakilt. Másnap jobban figyeltem rá, és amikor felment, leszedtem, de minden percben ugye nem lehetek mellette. Elmegyek két percre, nyúl az ágyon, rápisilt és rákakilt. És ma is ez volt, pedig ma még körül is barikádoztam az ágyat! Tudom, hogy azért pisil oda, mert érzi a szagomat, és megjelöli, hogy ez az ő területe, de a szüleim már kicsit unják a mindennapi ágyhúzást, és már a *****-ba kívánják nyomorult nyulat. Most mit csináljak? (bocsi a kisregényért)

2013. jan. 7. 23:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
És ha szerinted retardált az, aki állatot tart, akkor ne foglalkozz velük, ilyen egyszerű. Neked úgy jó, ha nincs, másnak meg úgy, ha van állata. Egyébként nagyon nehezen meg lehet rá tanítani, hogy a jelenlétedben ne ugráljon fel, de én ahogy elfordultam, megint az ágyon volt:). Nagyon vicces volt, mert láttam, hogy engem néz, hogy mikor fordulok el.:D
2013. jan. 8. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
És mégis miért akarnék kirakni egy törpenyulat az erdőbe te kretén?
2013. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Hopp azt hittem a másik válaszoló írta, visszaszívom, bocsi.
2013. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
86%

A mi nyuszinkat 8 hónaposan ivartalaníttattuk. (Olyan 6-8 hó.s korukban lehet leghamarabb.) Addig ha felugrott az ágyra, vagy ölbe vettük, egyből megjelölt mindent. Nem lehetett felengedni. De meg lehetett tanítani arra, h. ne ugráljon föl. Ha felment hangosan rászóltam, lezavartam. Egy idő után már nem is ment föl. Ivartalanítás után úgy 1 hónappal szűnt meg teljesen a jelölgetési ösztöne (bak nyuszi), azóta egyáltalán nem piszkít sehova, ha néha felugrik is az ágyra, akkor sem, de a lakás többi részében sem. Nálunk nincs is ketrecben, teljesen szabadon van egész nap, éjszaka. Ha nem vagyunk otthon, alszik, nem csinál semmi rosszat. Már kb 1 éve, hogy levettük a keti tetejét. A tálcában van a budija a szénája, nagyon ügyes, mindig visszajár, ha szükséges :). Én csak javasolni tudom az ivartalanítást, nálunk legalábbis megoldotta a kakipisi problémát, és az alomtálcája sem szagos, 2 naponta cserélem a pelletet.

És igenis lehet nyulat tartani lakásban, de sok türelmet, törődést igényel, nagyon sokat kell vele foglalkozni, az biztos.

2013. jan. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!