Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nagyon hullik a tengerimalacká...

Nagyon hullik a tengerimalackám szőre. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
1,5 éves, sima szőrű kisfiú. Kézbe veszem, aztán alig bírom leseperni a ruhámról a sok szőrt. :/
2013. jan. 9. 12:22
 1/10 anonim ***** válasza:
Tengerimalackám még nem volt. Kutyám,macskám akinek nagyon hullott a szőre annak felütöttem egy tojást amit nyersen odaadva megevett. Egy-két alkalom után megszünik a szőr hullása. Ha az embernek hullik a haja akkor halat kell enni,mert abban van olyan anyag ami meggátolja a hajhullást. Ha a tengerimalackád eszik répát is akkor elvegyítheted neki a hallal együtt (olajos hal) ami gyors eredményt ad, a felszívódás igen gyors.
2013. jan. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nehogy halat adj a tengerimalacnak! Hány fok van a szobában? Lehet higy csak melege van, és azért hullajtja a szőrét
2013. jan. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1, Egy tengerimalacod van ez az első hiba. Mindig többet azonos neműt vagy ivartalanított hímet tartunk lány malaccal. A magány egészségügyi problémákhoz és depresszióhoz vezet náluk.

2, A legtöbb tengerimalacnak hullik a szőre. Amit te gondolhatsz soknak.

Ezekre kéne tudnod a válasz, hogy bármit mondhassunk, de mit mindig a legbiztosabb az orvos!

-Vannak rajta kopasz voltok, annyira hullik?

-Többet vakarózik mint általában?

-Tépi, lerágja a szőrét?

-Ha széthajtogatod a szőrét, látsz benne apró, mozgó, élősködőket vagy egyéb rendellenséget?

-Hosszú vagy rövid szőrű a malackád?

2013. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rövid szőrű. A szobámban nincs túl meleg, általában olyan 16-19 fok. Nincsenek foltjai, nem vakarózik sokat, nem tépi a szőrét. És tudom, hogy minden malacnak hullik a szőre, csak nem tudom mennyi számít esetleg túl soknak.
2013. jan. 9. 19:36
 5/10 anonim válasza:

próbálj meg az étrendjén változatni..mit eszik egy nap?? milyen tápot adsz neki?

az én malacaimnak is hullik, volt mikor jobban, most kevésbé

2013. jan. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vitaminos tápot kap, szereti is nagyon. Reggel és este pedig zöldég (esetleg gyümölcs): répa, kígyóuborka paradicsom, koktélparadicsom, fehérpaprika, kápia paprika. Mit adjak még neki?
2013. jan. 10. 12:12
 7/10 anonim válasza:

hát a leglényegesebbet kihagytad, a szénát!! ők nem magevők! arra is szükségük van de kisebb mennyiségben!!

a szénával koptatják a fogukat, és az emésztésükhöz is szükséges

2013. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
bocsi, az magától értetődő volt, így kifelejtettem :)
2013. jan. 11. 22:03
 9/10 anonim válasza:
szerintem akkor smemi baj nincs, egyszerűen csak ők is váltják a bundájukat :)
2013. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 13. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!