Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen hőmérsékletű vizet...

Milyen hőmérsékletű vizet adjak a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 17. 14:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez most komoly? Normál csapvíz, oszt annyi. Nem fog fájni a torka. :]
2013. jan. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
hát persze , hogy nem mínusz 10 fokos csapvíztől nem fog neki fájni..
2013. jan. 17. 15:19
 3/14 anonim ***** válasza:
-10 fokos víz az jég. a normál csapvíz +10 körül van. tökéletes egy emlősnek.
2013. jan. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én a csapból a hidegvizből adok. Aztán úgyis szobahőre melegszik...
2013. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan hőmérsékletű vizet adj neki, ami még a kezednek jólesik. :)
2013. jan. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tökéletesen mindegy, hogy milyen hőmérsékletű vizet adsz neki. Az a kb. 1-2 dl víz ugyanis durván fél-egy óra alatt pontosan a szobádban lévő levegő hőmérsékletéhez fog igazodni, ennyi idő alatt pedig biztosan nem pusztul szomjan a tengerimalacod.
2013. jan. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ha hideg neki ugyse fogja meginni :D nem tudom hol élsz hogy ilyen hideg a csapvíz nálatok de ha ennyire aggódsz a torka miatt a felét elegítsd fel és utána rá a hidegvíz az pont jó lesz neki :)
2013. jan. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

jó kérdés. Fogalmam sincs miért ilyen hideg a vizünk , de tegnap is kezet mostam és belilult xD.

Szóval inkább megpróbálom szénsavmentes ásványvízzel itatni

2013. jan. 18. 07:52
 9/14 anonim ***** válasza:
Én általában mentes ásványvizet adok nekik, bár nem mindig tehetem meg. Mostanság a csapból ha a hidegvizet nyitom meg, rettenetesen hideg.... Uh. mindig nyitok hozzá egy kis meleget így télen nekik. Így is hideg, de nem az a vadhideg.
2013. jan. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

De könyörgöm, nem fél óránként kell nekik vizet adni, és nem száz literes nagyságrendben, hogy sok idő kelljen neki mire átveszi a szoba hőmérsékletét! Bármennyire hideg is legyen az a víz, az a legfeljebb egy-két decinyi fél óra múlva már nem "vadhideg", egy óra múlva meg már közel szobahőmérsékletű. Ezért írtam, hogy tökéletesen teljesen mindegy, milyen hőfokú vizet adsz neki, egy óra hosszát simán kibír a malacod víz nélkül is, amíg nem normalizálódik a víz hőfoka.

Ennél fölöslegesebb kérdés ritkán kerül fel ide...

2013. jan. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!