Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja a tengerimalacomnak?

Mi a baja a tengerimalacomnak?

Figyelt kérdés
2 tengerimalackám nagyon boldog életet élt, tágas nagy helyük volt, a legjobb eledeleket kapták. Egyik a percről a másikra mindkettő egy időpontban nagyon rosszul lett, és a nagyobbikon nem tudtunk már segíteni. Hozzáteszem, egyik sem múlt 1 éves. A Pici túlélte a nagyot, őt el tudtuk vinni állatorvoshoz, ami 1 órára volt itthonról. Nem tudta mi a baja, kapott 4 injekciót, antibiotikumot, vitaminokat, gyógyszert. Megélte a másnap reggelt, de nem tudott lábra állni, nem tudott szinte mozogni sem, a fejét ha meg akarta emelni akkor nagyon remegett az egész teste. Délután fecskendővel meg tudtam itatni, turmixoltam almát neki, este pedig úgy fekve egy pici szénát is tudott enni segítséggel. Ma próbált mozogni, de inkább csak kúszásnak nevezném amit csinál, nem tud sétálni, a fejét is alig alig emeli fel, de mintha már annyira nem remegne. Eszegeti a szénát, és továbbra is itatom, kamillát is kap, illetve vettem c vitamint + cinket amit itatok most vele. Nem tudom mi lesz így vele, mit tudok érte tenni? Milyen betegség lehet ez ami ennyire hirtelen jött és mindkettő elkapta?

2013. jan. 16. 17:20
 1/5 Emyke031 ***** válasza:

Pfffffff...

Hát ez gond.

Gondolom nem voltak huzatban...?

Esetleg nem kaptak hirtelen nagyobb mennyiségű zöldet (fű, v. különösen: saláta/uborka)? Esetleg vmi mosatlan kaja/ penészes széna -ezek a dolgok szoktak még sajna ilyen hirtelen sokaknál "betenni".

2013. jan. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valószínű valamilyen mérgezés lehetett, vagy kajától, vagy beesett valami a ketrecbe. Bízzunk benne, hogy a kisebbik rendbe jön.
2013. jan. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én is a mérgezésre gyanakszom, hiszen mindkettő megbetegedett. Viszont az orvos elvetette, mert hogy annak másak a tünetei.. Aznap csak tápot kaptak reggel amit eddig is, délután mikor hazaértem, akkor akartam neki adni gyümölcsöt, meg szénát, ( mindig megmosom amit adok nekik). Ezek szerint a tápban vegyszer lehetett? Nem igazán értem.. Nem ettek mást egész nap. Előtte lévő nap, répát, tápot, szénát ettek.

Most már nem remeg, a fejét 2-3 másodpercre megpróbálja felemelni, evett a kezemből reszelt almát. Remélem megerősödik és semmi maradandó baja nem lesz. Szerintetek ha mérgezés,és eddig túlélte, mégha csak fekszik is, akkor megmarad? :(

2013. jan. 16. 18:13
 4/5 anonim ***** válasza:
szerencsés vagy ha túléli, és úgy néz ki hogy javulgat az állapota. az enyém hasonló tüneteket produkált, de csak a száját tudta már mozgatni, rohantunk vele az állatorvoshoz, de már sajnos nem tudott rajta segíteni :( haldoklott és hogy ne szenvedjen, így elaltatta. :( borzasztó volt, még most is bekönnyezek ha visszaemlékszek. Az orvos azt mondta hogy depressziós lett...de én se értettem hogy ugyan mitől, amikor semmi változás nem volt, hogy depresszióba essen. :( remélem a te malackád elég erős lesz hogy túlélje
2013. jan. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom a malackádat, én őket 1 hónap különbséggel egyszerre vettem, régebben volt kb 2 éve egy másik malackám ő másfél évesen halt meg egy balesetben. Annyira megszerettem, hogy vettem őket, és azt hittem legalább 5-6 évig velem maradnak. Annyira szomorú voltam hogy ez történt, hogy nincs velük szerencsém. Pedig kész palotát építettem nekik, ők voltak a gyerekek. :(

Nem sokáig volt velem a társa.


Bizakodó vagyok, ma Pici ivott saját magától az önitatóból! :) Fekszik szinte mindig, de elmúlt a remegés teljesen, és szerintem járni is fog rendesen ha így halad.Enni kevesebbet eszik, mint minden beteg, most az aggaszt hogy alig - alig van széklete..

2013. jan. 17. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!