Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A tengerimalacom 1 éve van...

A tengerimalacom 1 éve van nálunk. De még mindig nem akar kézhez szokni mit tegyek hogy kézhez szokjon?

Figyelt kérdés
Korábban amikor megvettük akkor vemhes volt. És a kicsinyét oda kellet adni valakinek.Ez gátolta meg vagy valami?
2013. jan. 20. 12:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Kéne neki egy társ.
2013. jan. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak anyukám nem engedi meg xD de nem tudom mit tegyek
2013. jan. 20. 12:45
 3/9 anonim válasza:
nem mindegyik barátkozik szívesen, nekem hat éve van meg, hallgat a nevére és a kezemből eszik néha de ha odanyúlnék hogy megsimogassam beszalad a házba .lehet hogy a tied is ilyen lesz
2013. jan. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Neeeeeeeeeeeeeee, ne kínozd szerencsétlent! Tilos tengerimalacot egyedül tartani, gyűlöl egyedül lenni, nem helyettesítheted.
2013. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van, amelyik alapból nem annyira szeret kézben lenni, ahogy az már előttem is írák. Viszont a malac szívéhez is leginkább a pociján vezet az út. Egy kis uborka, répa vagy malactáp miatt sok malac könnyebben megnyílik :) Én is kajával szoktattam rá őket, hogy ha a földön szaladgálnak, ugorjanak fel a hasamra, mert ott mindig várja őket valami fincsiség :)
2013. jan. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
a tengerimalac egy különösen ostoba ösztönállat, egy kis kaja és kész, szeretni sose fog mert olyat nem tud. Két dolgot szeret: nem megdögleni és szaporodni
2013. jan. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nehogy hallgass az előttem szólóhoz!

Minden tengerimalac külön külön személyiség. Ha te sokat foglalkozol vele,mégis félénk,akkor ilyen a természete. :) Én is ajánlom hogy a kedvenc kajáját próbáld neki sokszor kézből adni. Az enyém ha bejövök a szobába rohan a ketrec elejébe,mert mindig adtam neki valamit. A malik imádnak enni.

Különíts el egy részt nektek,(ha van időd) és feküdj/ülj le és figyeld a malacot. Tegyél be kaját is,egyre közelebb hozzád. Majd látod,miket enged meg. Csak legyél türelmes!

Beszélj hozzá sokat. Lehet,hogy nem hiszitek el,de a tengerimalac felismeri a gazdija (és sok más) hangját.

Sok sikert! :)

2013. jan. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát az egyedüli ügyben nem took mit csinálni.De a kézhez szoktatás az lehet menne. am 2. hozzá szoló lehet igazad van .
2013. jan. 20. 22:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Van amelyiknek ilyen a természete. De ettől még ugyanúgy lehet szeretni.
2015. júl. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!