Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tudnátok nekem írni egy...

Tudnátok nekem írni egy tengerimalac étrendet?

Figyelt kérdés
Már 7 éve vannak malacaim, szóval értek hozzájuk, tudom mit szabad, és mit nem szabad nekik adni. Viszont annyira eltérőek a szokások, hogy ki mit mikor és mennyit ad nekik. Szerintem én jól táplálom őket, de azért aki szintén malactartó, leírná nekem, hogy ő mikor, miből mennyit szokott a malackáknak adni? Előre is köszönöm a válaszokat :)

2013. jan. 21. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:

2 malacom van.

Reggel fél9: fél répa+2 nagyobb gerezd cékla (ez összesen 1 maroknyi kaja), 2 ek táp.

Este 6 óra: 2 cikk alma,2 gerezd nagy mandarin felkockázva (1 maroknyi kaja), 2 ek táp.

Széna mindig van nekik és viz is.

Ez a tegnapi menü volt.

2013. jan. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link] Itt minden megvan amit tudni kell.

Röviden: friss széna mindig legyen, ill. friss víz előtte, mivel a fő táplálékuk a széna, fűfélék, és nem a zöldségek, gyümölcsök. Ha tápot adsz, akkor az tengerimalacnak való legyen(minden rágcsálónak más ásványi anyag, vitamin, tápanyag igénye van). Egy napra elég 2 evőkanálnyi, zöldségből egy kisebb maréknyi. [link] felsorolja a malacok által fogyasztható növényeket

2013. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen tudom ezeket, az oldalt is ismerem. Csak sokak teljesen máshogy etetik a malackájukat. És kíváncsi vagyok, ki mikor mit ad nekik.
2013. jan. 21. 12:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Reggel és este egy-egy marék táp mindkettőnek. Estefele egynek kb majdnem egy marék gyümölcs-zöldség jut.
2013. jan. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!