Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyakran kell cserélni...

Milyen gyakran kell cserélni a hörcsög itatójában a vizet? Naponta, vagy 2naponta? Esetleg több?

Figyelt kérdés
2013. jan. 22. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Naponta cseréld, és mosd is ki a belsejét.
2013. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Golyós önitató vagy tálka?
2013. jan. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia ha golyós fülpiszkálóval naponta tisztítsd ki és cseréld ki a vizet a tálka akkor csak mosd el de akkor is naponta :D
2013. jan. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Nekem mongol futóegerem van. Én akkor adok neki friss vizet, ha a régi kifogy (3-8 nap, nyáron gyakrabban), vagy tudom, hogy hosszabb ideig nem leszek otthon. Kimosni még sosem mostam ki az itatóját (golyós van neki). Kábé másfél éve vettem neki újat, mert a régit elrontotta.
2013. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%
Sceptic, ennyire nem lehetsz lusta. Te hogy bírnád ha 8 napos poshadó vizet kéne innod? Ez nagyon gáz... az ilyen ne tartson állatot. Minden nap kell friss víz az állatoknak is. Kimosni sem árt az itatót legalább hetente egyszer.
2013. jan. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Lehet hogy van benne lustaság is, nem vitatom. Azt viszont igen, hogy a 3-8 napos víz poshadó lenne. Ez erős csúsztatás, a hozzá nem értők megvezetése, uszítása, és a másik szándékos (jobb esetben tudatlanságból fakadó) alázása. Köszi, rendes tőled. :)

A víz még nyáron sem sűrűn poshad meg 8 nap alatt, legalábbis a csapvíz nem igazán szokott ilyet csinálni. Próbáld ki, ha nekem nem hiszel. Egyébként szándékosan írtam, hogy nyáron gyakrabban cserélem a vizet, olyankor max 4 naponta kap frisset. Már csak azért is, mert nyáron többet is iszik, tehát hamarabb elfogy. Ilyenkor télen meg aztán főleg nem szokása a víznek megposhadni.

Azt pedig erősen kétlem, hogy Te ha pár napig nem vagy otthon, akkor a teljes csőrendszerből kiengeded a vizet, mielőtt innál belőle. Biztos vagyok benne, hogy nem fogsz ezért hektoliternyi vizet kifolyatni - márpedig a csőrendszerben a víz nem cserélődik, míg nem vagy otthon. Tehát ilyenkor Te is általad poshadónak titulált vizet iszol, és az állataidnak is azt adsz. Mégsincs tőle semmi bajod se neked, se az állataidnak. Akkor meg hol is van a probléma? Csak neked szabad, másnak nem? :)

2013. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Irtó egyszerű a kérdés! Igyál bele az itatóba, és máris tudod, hogy megposhadt-e.

Amúgy a csapvizet naponta illik cserélni, és hetente 20%-os ecettel illik kifertőtleníteni, vízkő-oldani, alga-mentesíteni az itatót. Ha ásványvizet használsz, vagy szűrt vizet, vagy forrás víz csordogál a csapotokból, akkor valóban nem poshad meg egy steril itatóban pár nap alatt a víz, de nálunk a friss csapvizet se jó ötlet meginni...

A lényeg, hogy ők sokkal érzékenyebbek a testtömegüknél, gyors anyagcseréjüknél fogva mint mi. (Ezért is használják őket kísérleti állatnak.) Csak tiszta dolgokat töltsél bele a höribe. Drága az állatorvos...

2013. jan. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket, illetve válaszokat, amúgy golyós itatója van. Még egyszer, nagyon köszi!
2013. jan. 24. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!