Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Erős szőrhullás. Mi lehet az...

Erős szőrhullás. Mi lehet az oka? Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van egy 4-5 éves (nőstény) tengerimalacunk, ami mellé egy olyan fél éve kaptunk egy hímet egy ismerőstől.


Sokáig külön voltak, viszont egy pár hónapja összeraktuk őket próbából, hátha nem bántják egymást... Nem volt gond, jól kijöttek egymással.


Viszont körülbelül egy hónapja a fekete (a hím) elkezdte bántani a fehéret, így ismét szétválasztottam őket (ami persze egyiknek sem tetszett, így azzal álltak bosszút, hogy aznap nem hagytak aludni meló után..)


Minden hétvégén új almot kapnak, [forgács] és mivel ma hamarabb hazaértem úgy döntöttem, hogy kitakarítom most, mivel holnap nem leszek itthon.

A fehérrel (nőstény) kezdtem, és azt tapasztaltam, hogy sok-sok szőrkupac hever a forgács tetején...

Megnéztem a türelmesen várakozó kisállatot, és azt vettem észre, hogy a füle mellett egy kisebb foltban hiányzik a szőr..

[link]

Továbbá felemeltem, és a hasán sincs szőr..

[link]


Mit lehetne ez ellen tenni? Ha visszafordítani nem is, (bár reménykedek benne, hogy csak visszanő neki a szőr) de legalább a további szőrhullajtást csak meg lehet valahogyan akadályozni, nem?

Vagy ilyenkor mi a teendő?

Mit tudnék csinálni vele?

Elkaphatott a másiktól valami betegséget? (de akkor azon mért nem mutatkoznak a "tünetek"?)


Valami ötlet? Help pls!


2013. jan. 25. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Talán el kéne vinni állatorvoshoz. Amúgy miért raktál össze hímet és nőstényt?
2013. jan. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd el az állatorvosi egyetemre, vagy a hungarovet-hez. Valószínűleg valami bőrgomba vagy élősködő okozza. Minél előbb kezeltesd. Jobbulást neki!
2013. jan. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Ilyenkor [ olvastam ] amit te is tehetsz jó alaposan ki kell takarítani az almát [ az összes faforgácsot öntsd ki a kukába és rakj bele újat - lehetőleg a legtisztább fajtából válassz mivel ez is okozhatja a szőrhullást- ]utána a malackát is fürdesd meg [ attól függ hogy hány hetes mivel kb. 1-2 hónapos malackát még nem lehet fürdetni de ha nagyon muszáj akkor csak sima vízzel ] ha meg is fürdeted válassz nizoral sampont mivel az megakadályozza a gombát a szőrhullást a korpásodást a férgesedést az atka elszaporodását....szerintem -e miatt lehet
2013. jan. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!