Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen időközönként kell a...

Milyen időközönként kell a bébi tengerimalacnak tejet adni?

Figyelt kérdés

Pár nap múlva kapni fogok egy bébi tengerimalacot és már pár dolgot össze írtam neki:pl:játékok ételek házikó stb.

Viszont sehol nem találtam hogy milyen időközönként kell neki tejet adni [ ilyenre gondolok ,hogy 4 óránként vagy félnaponta ]


+


akármilyen " típusú " tejet lehet adni???

előre is köszi a válaszokat!!! :-)



2013. jan. 25. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
4-5 hétig nem szabad a kis tengerimalacot elválasztani az anyjától mert belehal. Ha már idősebb vagy 4-5 hetes akkor nem igényel tejet mert magvakat zöldséget és gyümölcsöt eszik ha az anyja önitaatóból ivott akkor már azt is tudja használni. Ha netalántán véletlenül mégis hozzád kerülne egy kis fiatal tengerimalac akkor veszel az első piacon rendes sima hagyományos HÁZI TEHÉNTEJET (nem volti nem automata) bemész a legelső patikába és kérsz egy fecskendőt. Hazaviszed őket a tejet egy kicsit megmelegíted felszívod a fecsivel és óvatosan a szájába rakod majd cseppenként elkezded a szájába nyomatni.Így naponta legalább 6-8-szor etesd meg de egyszerre nem kell neki sok tej.
2013. jan. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%

-volti

+bolti

2013. jan. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat viszont elfogadnék még jó tanácsokat az egészsége érdekébe [ első tengerimalacom lesz és még nincs sok tapasztalatom a tartásával kapcsolatban ]:-) :-)
2013. jan. 25. 20:51
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Adj neki sok sok tejet! Sőt rakjál bele ciniminizt is!!! De csak ha ki akarod nyírni.


[link]


Ezen a honlapon mindent megtalálsz ami a tengerimalacokkal kapcsolatos. Ne sajnáld olvasgatni!

2013. jan. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
A kedves első válaszadónak halvány lila gőze sincs arról mi az a tengerimalac.
2013. jan. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Ajánlott neki egy minimum 60cm-es ketrec benne önitató magtartó, szénatartó, hogy otthonosabb legen neki kis ház vagy valami olyan amibe bebújhat néha naapján. Az aljába tegyél forgácsot (ne fenyőt, porosat) vagy szalmát ( Én a szalmát részesítem előnyben). Nekem ilyenem van: Ferplast 80. Bármelyik hirdetőportálon találsz elég jó minőségben és olcsón de új onnan is megveheted (Anyagi helyzettől függ). Az önitatóba tehetsz neki vitamin oldatot, a magkeverék vegyes legyen (kukorica, búza, árpa, napraforgó stb. a szénát jobban jársz ha vagy magad nyáron összeszeded a fűnyírózás után vagy elmész egy közeli farmra/gazdához aki árul hereszénát és veszel neki ( én a boltit nem ajánlom mert ki tudja honnan vágták/ milyen vegyszer volt a környezetében). Adhatsz neki csírázott magvakat is valamint gyümölcsöt, zöldséget. Nagy vonalakban kb ennyi ;)
2013. jan. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Kedves 5. hozzászóló kérlek meséld el mi problémád van a kommentemmel kapcsolatban?
2013. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Olvasd el akkor te is ezt a linket, és rájössz!


[link]


És sületlen tanácsokkal ne szolgáj más kárára.

2013. jan. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat használni fogom azokat........én is magkeverékekre gyümölcsökre zöldségekre gondoltam.:-) ezek nagyon hasznos infók kösziii
2013. jan. 25. 21:22
 10/15 anonim ***** válasza:
De miért nem marad az a malac az anyjánál, amíg kell?
2013. jan. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!