Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ilyenkor mit kell tenni a...

Ilyenkor mit kell tenni a patkánnyal?

Figyelt kérdés
Ma kaptam egy patkányt. Már volt előtte 2 patkányom, de ők szelídebbek voltak. Az lenne a problémám ennél a kis hím patkánynál, hogy hogyan lehetne megelőzni a harapást? Furcsa nekem, hogy amikor kiveszem, vagy kivétel után ok nélkül bele-bele harap a kezembe. Nem túl fájdalmas, sőt. Inkább figyelmeztetőnek tűnik, de zavaró. Amikor nem adok rá okot, nincs nagy zaj vagy hirtelen mozdulat, akkor beleharap, utána én pedig figyelmeztetésképp megkocogtatom a nóziját. Hogyan tudhatom, hogy nem lesz agresszív, és csak idegenkedésből harapdál? A patkányom már nagyobbacska, nem pár hetes, inkább hónaposnak mondanám. Talán 1-2 hónap.
2013. jan. 26. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Sztem azt akarja,hogy visszarakd a helyére. Még fél és nem bizik benned,ezért nem szeret kézben lenni. Próbálkozik,hogy hátha megijedsz és visszateszed :) Ilyenkor ha harap,pl fúj arcon,azt nem szeretik és ne tedd le,hiába harap. MAjd idővel rájön,hogy nem bántod és leszokik róla. Nekem a tengerimalacom ilyen,pedig azt mondják,a malac nem harap,a fenéket nem :D Volt,hogy a csuklómba az erembe harapott,hát nem kellemes,pedig még kölyök volt akkor.
2013. jan. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 patkányom van.Az egyik fél éves a másik másfél hónapos.Igen a kicsi nekem is ezt csinálja és a nagyobb patkányom is mindig ezt csinálta mikor ennyi idős volt.Kinövik.És igen azért csinálhatják mert még nem igazán ismerik az embert és félnek tőlünk.Állandóan vissza akarnak menni a helyükre.Be kell bizonyítani nekik hogy nem bántjuk őket és megszokják.Nem fognak megharapni sem semmi egyebet tenni. ;)
2013. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) Ma már kicsit jobb volt, amikor benyúlt a kis kuckójába a kezem, nem harapott. :) De akkor ezek szerint, hogy nem nagyon akar kijönni a kuckójából akkor a bizalmatlanságot jelzi még! Még egyszer köszönöm, ha esetleg még valami eszetekbe jut írhattok nyugodtan. :) Ja, és még valami! elég sűrűn prüszköl a patim. Akváriumban van, de nincs lefedve. Már akkor is sűrűn prüszkölt amikor megérkezett. Elvileg ahonnan vették sok patkány volt egymás hegyén hátán pici helyen. Ez lehet az ok? Elfog múlni, vagy esetleg súlyosabb is lehet? :( Köszönöm a válaszokat! :)
2013. jan. 27. 08:21
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez természetes mert nagyon érzékeny az orruk.Ja én ne ijedj meg ha vér fog folyni az orrából.Mert az nem vér ;) A patkányoknak valami cuccuk.Nem tom mi az állatorvos mondta.De a lényeg hogy ekkor ne ijedj meg mert természetes.Csak mond hogy nem forgács van alatta!!!!
2013. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De forgács :O az állatkereskedő ajánlotta! Mert mit kellene alá tennem? :(
2013. jan. 27. 18:03
 6/9 anonim ***** válasza:
Pellet almot.Nem akarlak elszomorítani de vidd el dokihoz!Mert lehetséges hogy elkapta az úgynevezett vöröskönnyet ami egy légúti betegség.Ha hamar elviszed kezelhető de ha már több hónapja köszköd ezzel akkor nagyobb bajok is lehetnek :/ Ui.: Az ember aki ezt mondta neked az egy f@sz.Már elnézést...
2013. jan. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oh, ezt szomorúan hallom ... :( rendben, utána nézek ennek az alomfajtának és köszönöm a válaszokat :)
2013. jan. 28. 10:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Nézd meg ezt is... [link]
2013. jan. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! :)
2013. jan. 29. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!