Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen gyógyszereket érdemes...

Milyen gyógyszereket érdemes előre beszerezni deguk mellé?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam degukat, és szerencsére eddig még semmi bajuk nem volt. Csak elgondolkoztam rajta, hogy nem lenne-e érdemes beszerezni pár gyógyszert, vagy kenőcsöt, vagy hasonlókat, hogy ne ezen menjen az idegeskedés, ha tényleg valami bajuk lesz. Szerintetek érdemes-e előre megvenni valamit, és ha igen, akkor mit?

2013. jan. 27. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:

nekem nagyon sok éve vannak deguim, volt amikor egyszerre 12 db is volt, de még soha egyetlen gyógyszert se kapott egyik se. a deguról azt kell tudni, hogy egy nagyon strapabíró állatka, viszont (!) ha egyszer megbetegszik, akkor megy az összes sajnos!! annyira lelki állat a degu, hogy nekem olyan is volt, amelyik csak azért halt meg, mert a párja meghalt, szóval nem igazán fordul elő, hogy tenni kell velük valamit, de ha gond van, akkor nem is nagyon tudsz semmit.


nekem ez a tapasztalatom.

2013. jan. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fűevő állatok. Ha egészséges degukat szeretnél akkor állítsd át őket Chinchilla Complete-re. (Az íze nem túl fincsi, de ezen élnek 8-10 évig. És egy csomó betegséget megelőzhetsz vele.) Átállítás reggel széna és Complete, este a rági táp. Ha eszik a Completet akkor a tányérba csak Complete, tartóba széna, nasi-tápok meg csak kézből.


Nekem van hozzájuk patikám, de sok az öreg degum, meg a vemhes, és a mentetteknek is minden bajuk szokott lenni, ha meg egészségesek összeverekednek a sressztől...


2 fiatal degunak elég az egészséghez a Complete, minőségi széna, és egy 32 centis mókuskerék. Ha hetente méred a súlyukat, és felírod, ki fogod szúrni időben, ha dokira van szükség.

Ha 5-10 évesek lesznek, Optivit vitamint, Bio Lapist, ami szintén vitamin kombináció, és Critical Care-t tarthatsz majd otthon. Ezekkel lehet őket kondiban tartani, vagy roborálni ha gyengélkednek.

Ha egyszer doki kell, csak egzotikushoz vidd. Sajnos kevesen értenek még mindig hozzájuk.

2013. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!