Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tegnap vettem 1 tengeri malac...

Tegnap vettem 1 tengeri malac bébit. Hogyan lehet megszelídíteni? Mit szabad nekik enni adni? Írnátok róluk pár sort? Koszonom!?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 18:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A gemon.ro oldalt ajánlom, ott tényleg minden hasznos infót megtalálsz, még különböző hangok jelentése is fent van :) Ez a legjobb tengeris oldal, sokat tanultam innen, és beszélgethetsz más gazdákkal is :)
2013. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
És majd ne velejts el neki társat venni.
2013. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem akarlak minősíteni, de eléggáz, hogy először veszel egy állatot, és utána kérdezgetsz róla. Ha nem vagy tisztában azzal, hogy mik a tartási feltételei, akkor először olvass utána és CSAK AKKOR vegyél állatot, ha tisztában vagy a szükségleteivel! Először is: a tengeri malac társas állat, így kettő kell tartanod, hogy boldog legyen. A megszelídítés hosszadalmas dolog. Először csak adj neki valami finomságot (magokat, vagy fehérjét), utána simogasd meg, ha hagyja. Ha menekül a kezed elől, ne üldözd, mert attól csak jobban fog félni. Ezeket eheti: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő, répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta. A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni két-három ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)! Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak. Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni. TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak! Magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni naponta. Fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró. Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabot kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm. A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!

2013. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A tengerimalacok nem kaphatnak túrót, sajtot, kukacot, kérdező, nehogy adj nekik! Totál "vegák", semmilyen állati eredetű dolog nem jöhet szóba. És nem is magevők, bár attól elvileg nagy bajuk nem lesz, de csak hizlalja őket, úgyhogy kukoricát, tökmagot, napraforgót se nagyon. Pláne ne héjastul az utóbbi kettőt.

A vegyszerre érzékenyek, így a bolti saláta se ajánlott, legfeljebb a bioboltokból.

Gemon oldalát tudom ajánlani én is, minden le van írva és lehet kérdezni is.

2013. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!