Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért van ez a nyuszimnál egy...

Miért van ez a nyuszimnál egy ideje?

Figyelt kérdés

A nyuszim lágy kakija mostanában odaragad a fenekéhez. Szerencsére úgy, hogy tud tőle kakilni, nem záródik el, de ahova leül a lakásban, ott kakinyom marad utána, ami nagyon nem vicces...

Nem változtattunk tápot, nem adok neki semmi új kaját, vagy többet, mint eddig. Kb. 2 hónapja csinálja ezt.

Volt már valakinek ilyen? Mitől lehet? Holnap levágom a szőrét körülötte, de nem láttam, hogy most nagyon megnőtt volna ott. Csak próbálkozom valamivel.

Dokihoz majd egy hét múlva tudjuk elvinni, addig hátha tud valaki segíteni.



2013. jan. 27. 21:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkor változtass! Először csak kevesebb zöldfélét adj neki, ha nem jön be, akkor másik tápot. A miénk most is csinálja ezt, de most már nagyon gyanús a dolog, hogy az ő emésztése ilyen is marad. Egyébként még a túlzott kalóriabevitel miatt is lehet ez a dolog, úgyhogy a zöldek csökkentése után a tápcsökkentés jöhet, és csak utána a másik étel. A mi nyulunknak eddig egyedül a Versele-Laga Cuni Complete jött be, az össze többi folyamatos lágy bélsarat okoztott.
2013. jan. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De neki van rendes kemény is, nem is kevés.

Azért köszi. Igen, én is gondolkoztam táplálékváltoztatáson, de én pont nem a zöldet akartam megvonni tőle. Majd próbálkozom, köszi.

2013. jan. 28. 11:54
 3/5 anonim ***** válasza:
az én nyuszimnál is volt ilyen, mikor kicsit gombócabb volt a kelleténél, és nem tudta felvenni egyből a lágybélsarat(amit ugye meg kell enniük), hanem forgolódott hogy megtalálja, addig pedig beleragadt a szőrébe. versele laga cuni complet-re válts. nem olcsó, de az az egyik legjobb a nyuszidnak. és rengeteg széna, kis fogyókúra, de semmiképp ne vond meg tőle hirtelen a kaját, és a tápot is fokozatosan kell váltani. mindig egy kicsit az újból a régihez :)
2013. jan. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
2013. jan. 28. 14:39
 5/5 anonim válasza:
Az emésztésével van gond. Ez olyan amikor te elrontod a gyomrod. Érzékeny a nyuszik emésztése. Csökkentsd a zöld eleséget! Egy kis "fogyókúra" kell neki és rendbe jön! :)
2013. jan. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!