Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyi ideje lehet még az...

Mennyi ideje lehet még az ellésig?

Figyelt kérdés
Tengerimalackám vemhes,kb 2-2.5 hete vettük észre hogy nő a pocakja,mostmár hatalmas neki a hátsó lábain alig tud állni mert szét nyomja a hasa :):)!Két gombóc van a pocakja két oldalán ezért gondolom 2 malaca lesz,akkorák mint egy-egy ping-pong labda.Mikor ellik kb?Mennyi ideje lehet még ellésig?
2012. jan. 10. 20:06
 1/5 A kérdező kommentje:
ma kivettem és kicsit meg símogattam,nem ping-pong labda nagyságúak a gombócok a pociján hanem nagyobb jóval.........:)
2012. jan. 10. 21:10
 2/5 anonim ***** válasza:

Remélem nem szándékosan tettétek össze hímmel, az ellés a malacoknál elég rizikós. (Ha 1 éves koráig nem volt vemhes, és utána vemhesül, akkor nem túl jók a túlélési esélyei.)

Ha már 2-3 hete érezhető mozgás, akkor szerintem bármikor jöhetnek a kicsik. Ha a hímmel együtt tartod, akkor vedd külön őket. (Ha másik lány malac van, az maradhat.)

2012. jan. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tegnap este megszülettek a picik,2 malacka.Gyönyörűek,egészségesek,anyuka is.Apuka ideges mert külön van választva.
2012. jan. 13. 13:12
 4/5 anonim ***** válasza:
És az "apukának" mi lesz a további sorsa? Ha újra összeengeded a lánnyal, az megint vemhes lesz, a gyakori ellés pedig jelentősen megrövidíti az életét. A kismalacok között ha van fiú, legkésőbb egy hónaposan el kell választani a lányoktól, mert addigra már ivarérett lehet.
2012. jan. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Apuka és anyuka marad,de különválasztva.Kicsik 4 hét múlva örökbe lesznek adva.
2012. jan. 13. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!