Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, ha nagyon...

Mit csináljak, ha nagyon büdös a hörcsögöm? Többi lent.

Figyelt kérdés
Heti 2x takarítom, nem csak almot cserélek, hanem teljesen le is mosom neki a ketrecét, de nagyon büdös. És van neki egy kis alagútja, azt is mindig kimosom, ott nincs neki alom, max. ő magának behord egy keveset és általában oda piszkít. Lehet, hogy azért van, mert nem alomba pisil meg kakil? Hogy tudnám rászoktatni? Emellett minden reggel adok neki 3-4 szelet almát, és van benne neki mindig magvastáp, ill. az a kamillás fű. Lehet nem kéne neki ennyi kaját adnom? Almán kívűl mit adhatod még neki? /A répát nem eszi meg. /

2013. jan. 29. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Minden nap ki kell szedni a romlandó ételt és minden nap ki kell szedni a pisis almot és a helyére tiszta forgácsot halmozni, szórni mindig oda ahova pisilni jár, hogy az felszívja.

Ha még nagyon fiatal, akkor lehet, hogy előfordul nála, hogy nem mindig egy helyre jár pisilni, viszont nagyon hamar megtanulja és magától tudja aztán hogy csak egy helyen van a wc és akkor aztán mindig odajár.


Hogy létezik az, hogy csak almát adsz neki??

Vegyesen sokféle zöldséget is gyümölcsöt ehet és szüksége van a változatos étrendre!!

Gyümölcsök közül adj neki még almán kívül: körte, szilva, barack, szőlő, dinnye, eper, banán, mandarin...stb. Mindenből egy kicsit, ne csak almát kapjon! Persze alma a lényeg, abból kapjon mindig. És abból kaphat nagyobb darabot. A többiből meg kicsit. Mikor mit lehet kapni a boltban, próbálj meg több féle gyümölcsöt adni neki és zöldséget úgy szintén.

Zöldségek közül adhatsz neki pl: saláta, uborka, paprika, sárgarépa, paradicsom...stb.

Mindig ügyelj arra, hogy jó alaposan megmoss neki mindent és szedd ki a magját is amibe van. Én ráadásul még meg is szoktam hámozni mindent, mert úgy nem lesz daganatos a höri. Amióta így csinálok, azóta nincs daganatos rágcsálóm.


Remélem, tudtam segíteni.

2013. jan. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a takarítást nagyon jól csinálod, azon szerintem ne változtass. Csináld azt, hogy fogsz egy kis edényt, amit kinevezel alomtálcának, és egy kis macskaalmot tegyél bele(vagy inkább sima nagyszemű homokot), és amikor máshova végzi a dolgát, akkor egy kis lapátkával szedd össze, és vidd oda a tálcába, majd hagyd ott. Ő majd észreveszi, és 3-4 hét múlva, ha minden nap ezt csinálod, akkor utána oda fog piszkítani. Nagyon fontos, hogy minden egyes kakit szedj össze, hogy ne zavarodjon össze. Ja, és ne adj neki olyan sok almát, mert annak nagyon nagy a cukortartalma, és megbetegedhet tőle, az enyém majdnem ezért pusztult el. Inkább minden másnap egy szeletet. Amúgy adhatsz még neki csipkebogyót szárítottan. Remélem tudtam segíteni! Ha igen, kérlek nyomj egy zöld gombot!
2013. jan. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Első vagyok:

Igen azt lefelejtettem: ahogy a 2. válaszoló is mondja: a kakit is ki kell szedni. Én minden nap kiszedem a kakit és a kisházat is teljesen átnézem, tisztán kapja vissza a höri minden nap.

2013. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy fából készült berendezései vannak? Azokat hiába mosod, a pisiszag mindig megmarad benne. Ezért inkább kerámia és műanyag cuccokat érdemes venni, azok nem szívják magukba a pisit.
2013. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt tapasztaltam:a lány hörcsög savanyú tejre hasonlító erös szagú,a fiú szagtalan.
2013. febr. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok:


Kedves 5-ös hozzászóló!

Írod hogy a fiú szagtalan, a lánynak meg szokott lenni "szaga".

Ez azért fordul elő, mert amikor termékeny a lány höri akkor tüzel és szokott előjönni belőle ilyen kis fehér váladék. Ez természetes dolog náluk.

2013. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!