Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisemlősök vannak,...

Manóka66 kérdése:

Milyen kisemlősök vannak, melyeket ketrecben lehet tartani?

Figyelt kérdés

A segítségeteket szeretném kérni.Olyan állatot keresünk a párommal,melyet ketrecben lehet tartani,tanulékony és nagyobbacska testű mint az átlag rágcsálók.

Sajnos nem tudjuk eldönteni milyen állat lenne nekünk az ideális.

Tudnátok nekünk ebben segíteni,néhány állatfajt mondani?

Köszi szépen :)


2013. febr. 2. 00:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Tengerimalac, csincsilla
2013. febr. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Heló!


A degu-t javasolnám. Körülbelül 20cm-es állatka (farok nélkül), ráadásul még eszes is. Akár 10 évig is elélhet, szerintem jó választás lenne netek.

2013. febr. 2. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

én a patkányt javasolnám :)

igazán társas lény, legjobb egyszerre kettőt tartani. igaz nagy ketrec kell nekik, de ki is lehet őket engedni, és mindenféle trükköket megtanítani nekik. igénylik is a tanítást, kell valami, amivel leköti őket az ember.

irtó aranyosak, ahogy elvannak egymással.

itt van pár videó, remélem kedvet kaptok hozzájuk :)


http://www.youtube.com/watch?v=hF2tFBWD_1E


http://www.youtube.com/watch?v=qCP-Al_hVCY


http://www.youtube.com/watch?v=zP6Kh6N8a7k


én egereket is tartottam, ők is nagyon aranyosak, de a patkányok sokkal okosabbak, és kedvesebbek-ragaszkodóbbak, mint a hörcsögök :)

2013. febr. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Én a nyuszit/törpenyuszit mondanám. Okos, klikkerrel is lehet tanítani. Nyúszivécébe pisil-kakil, nem kell mindig az egész ketrecet kitakarítani. Viszont szüksége van arra, hogy a szobában is szaladgáljon, tehát neki nyúlbiztossá kell tenni a nappalit. 120x60-as ketrec a legjobb neki.

Ha még kérdésed van írj. :)

2013. febr. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem 2 patim van de kezdek rájönni hogy 2 nyuszival jobban jártam volna. A régi nyuszim tisztább volt. Wc-re járt. A patikat már egy ève pröbálom wc-re szoktatni... azt mondták tiszta állatk, de egy cseppet sem zavarja őket ha a műanyag szintekre pisilnek aztán szétpacsálják :( (szoval ne tévesszenek meg az amerikai videókon látható textillel boritott patkánypaloták ahol minden pati a sarokwc-be jár :)
2013. febr. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%
Én meg éppen a nyulat nem ajánlom, mert egyátalán nem ketrecbe való! Viszont a patkányok nagyon okosak, és nagyobbacskák. A tengerimalacokról nem hallottam még olyat, hogy kimondottan okosak lennének. Talán még a vadászgörény az, ami nagy, okos, és ketreces(ebb).
2013. febr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A pati se ketreces, csak estère, mint a nyuszim volt. Nem tűrik ha egèsz nap a rácsok mögött kell kuksolniuk!
2013. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm ma válaszokat! :) Kérdésem a következő : Vadászgöris tartók! Sokszór hallottam,hogy a görény büdös és hiába fürdeti az ember,nem használ semmit... Ez igaz? A csincsillákról is hallottam,hogy a fürdetőhomok sem használ... Mit javasoltok ez ügyben?
2013. febr. 4. 07:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia :) Igen, tudod minden állatnak van egy jellegzetes testszaga, ugyanúgy mint az embereknek is, hát meg kell tapasztalnod, hogy te el tudod-e viselni vagy sem. Menj el göris találkozókra, ott megtapasztalhatod a dolgokat velük kapcsolatban és kérdezni is tudsz a gazdiktól :)
2013. febr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi,ez nagyon jó ötlet! :)
2013. febr. 5. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!