Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan kell dzsungáriai...

Hogyan kell dzsungáriai törpehörcsögöt tartani?

Figyelt kérdés
Sziasztok én így gondoltam a tartását.Elsőre egy darabra gondoltam:Üveg akváriumba lenne,nem túl nagyba de nem is túl kicsibe.Egy üveg kupak lenne az itatója.Almával és hörcsögtáppal etetnén néha adnék neki tejfölt meg ilyenek.Levendula illatú forgács lenne alatta és azalatt macskaalom a szagmiatt.Lenne neki egy kis faháza meg fogkoptatója.Meg minden héten takarítanám a helyét.Szerintetek elég ennyi vagy kell még több ha igen akkor írjatok vagy javítsatok ki.

2013. febr. 10. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem kicsit túl reagálod. Rendes forgácsot tegyél,a törpe hörcsögök az alom egy sarkában pisilnak. Házikó olyan legyen,hogy bele tudjon bújni. Néhány dolgot nem ehet,nézz utána neten. Imádják a napraforgó magot, gazdaboltban vehetsz külön. Itató vagy legyen egy hagyományos itató,amiből nem tud kimászni,sem beszorulni,mert nálunk mindig probléma volt,hogy odacsípte magát vagy ilyesmi. Ha egy kis mécsestartó vgy valamilyen itatót választasz,ügyelj,hogy ne tudja felborítani.

Jól szellőzzön,ne fázzanak és ne legyen párás odabent a levegő.

Nem büdösek ne aggódj :D

A hörcsögketreceket hanyagold,mert simán kibújnak belőle.

2013. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

ja és a mókuskerékre is vigyázz főleg ha ketten vannak,mert nagyon kis bugyuták és viccesek vele,de volt már,hogy alászorult az egyik miközben a másik tekerte. Szóval szerintem akkor tedd be mikor velük vagy és látod őket. Hálószobába nem érdemes tenni,mert mivel éjszakai állatok ezért elég hangosak éjszakánként. Olyan mintha visítoznának. :D

Ha netán kettőt vennél és párosodnának,azt látni fogod mert a nőstény hatalmasra megduzzad,de mikor megfial akkor a fiú hörcsögöt lehetőleg távolítsd el. De amúgy nagyon mókás amikor megszületnek a kicsi hörik,mászkálnak és közben az anyjuk cipelgeit össze vissza. :D

ha kérdésed van írj, rengeteg generációt "felneveltem" :D

2013. febr. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Először is, a hörcsögöket terráriumban szokták tartani. És természetes, hogy üvegből van. De én a ketrecet ajánlom, mert jobban szellőzik, nagyobb benne a hörcsög mozgástere, és praktikusabb is, mert nem olyan nehéz, könnyebb takarítani. Egy üvegkupak nagyon rossz ötlet itatónak! Ha kiborítja és a forgács átázik, felfázhat a hörcsög. Vegyél neki egy rendes golyós önitatót. A hörcsögnek nem csak almát lehet adni, sőt, nem szabad egyoldalúan etetni. Fontos nekik a változatos étrend, mint minden élőlénynek. Én az enyéim alá sosem teszek macskaalmot. És én is levendulaillatú forgácsot használok. Semmi szaguk nincs a höriknek. Fogkoptatót szerintem ne vegyél, az én 9 hörcsögömből egy sem használta... Inkább tegyél be neki egy kérges faárat, azzal jobban ellesz. Fontos, hogy egy hörcsögöt vegyél, mert szaporítani nem kell őket, ivarérett korukban pedig a testvérek is megölik egymást, ha egy helyen vannak tartva. Magányos állatok, úgyhogy akkor lesz boldog, ha egyedül tartod. További javaslataim:


Ezek kellenek egy hörcsögtartónak:

- ketrec: Akkor a legjobb, ha emelet van rajta, mert így többet tud mozogni, biztos, hogy nem szökik ki belőle, és sokat tud benne tornázni, a forgács viszont kiszóródik belőle.

- mókuskerék: Kb. 10-12 cm átmérőjű, hogy meglegyen a napi mozgásigénye.

- WC papír guriga: Hogy tudjon mit rágcsálni, miből fészket csinálni és miben aludni. Szeretik, ha több van összerakva egymásba, mert akkor olyan, mint egy alagút és egy csomót rohangásznak benne.

- fogkoptató kő vagy kérges faágak: Hogy tudja a gurigán kívül valamin koptatni a fogát.

- tányér: Hogy ne legyen szanaszét a kaja. Bár néhány hörcsög kiszedi belőle a kaját, szóval ezt nem muszáj.

- kerámia/műanyag házikó: Hogy tudjon mibe aludni, hiszen, ha több kuckója van, jobban fogja érezni magát.

- itató: Hiába látod azt számos weboldalon, hogy nem kell nekik itató, mert nem isznak. Ez mind nem igaz, hiszem, ha nem kapnak elég lédús gyümölcsöt és zöldséget, igenis kell nekik víz. Ezt célszerű úgy rakni a terráriumba, hogy egy elgörbített végű dróttal akasztod a terrárium falára.

- 3-4 cm forgács: Mert a hörik imádnak a forgácsban kaparászni, és néha benne is alszanak. Ha a forgácsot hideg helyen tároljuk, takarítás előtt egy-két órával be kell hozni a meleg szobába, mert a hideg forgácsban könnyen felfázhatnak és elpusztulhatnak a hörik.

- száraz kenyér: Ezzel is a fogukat koptatják, és imádják, DE csak olyat szabad adni nekik, amin nincs papír és penész sem!


Hörcsögnek adható gyümölcsök: alma, eper, meggy, cseresznye, görögdinnye, barack, szőlő.


Hörcsögnek adható zöldségek: répa, uborka, paradicsom, paprika, saláta.


A gyümölcsökből és a zöldségekből ne adj sokat, én reggel és este szoktam nekik adni egy nagyobb ujjpercnyit, de amit reggel beraktál, ha megtalálod, vedd ki, hogy ne rohadjon bele a forgácsba (ezt este is tedd meg azzal, amit reggel raktál be)!

Szeretik a kertből frissen szedett tyúkhúrt és gyermekláncfüvet, de vigyázni kell, mert a permetszertől elpusztulnak.

Minden kaját meg kell mosni, mielőtt odaadod nekik, a salátát több napig ajánlatos áztatni.

TILOS "k" kezdőbetűjű kajákat adni nekik (pl.: karfiol, karalábé, káposzta, krumpli, körte), mert a keményítőt tartalmazó kajáktól elpusztulnak!


Hörcsögnek adható magvak: kukorica, tökmag, napraforgómag, búza, köles.

Az áruházakban kapható sózott-pirított magokat TILOS nekik adni, csak a kisállatboltokban kapható nyers magvakat lehet nekik adni, mert a sótól elpusztulnak.

A magvakból egy kis kupacnyit kell nekik adni kb. hetente.


Hörcsögnek adható fehérjék: sajt, lisztkukac, kukacok, tejföl, túró.

Sajtból, tejfölből és túróból csak akkora darabot kaphatnak (hetente), mint a kisujjadon lévő köröm negyede/fele.

A kukacokból is csak heti 1-2 db-ot kaphatnak!


Az én terráriumomat és ketrecemet kb. havonta takarítom, de az alján úgyis látszik, hogy mennyire koszos.

Igaz, hogy rengeteg helyen írják, hogy hetente kell, de ha nem koszos, felesleges.


1 hörim terráriuma: 60 cm x 40 cm széles és 30 cm magas

1 hörim terráriuma: 50 cm x 29 cm széles és 33 cm magas

1 hörim ketrece: 40 cm x 30 cm széles és 37 cm magas



Játékok hörcsögnek:

- mókuskerék: Így nem fog elhízni; viszont az fontos, hogy csak olyat szabad venni, aminek a talpa és a kereke között van minimum 1-2 cm távolság, mert különben beleakad a forgácsba és nem tudja hajtani, és ne műanyag legyen, mert azt szétrágják.

[link]

- kis faházikó: Ebben tud aludni, ráadásul mászkálhat is rajta, rágcsálhatja…

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

- libikóka: Ahogy a hörcsög mászkál rajta, billeg alatta.

[link]

- kerítés: Ennek segítségével lerakhatod a padlóra, és nem tud elfutni, ráadásul, ha leteszed neki a kedvenc játékait, órákig leköti velük magát.

[link]

- szalmaházikó: Aludni és bujkálni is tud benne, akár rágcsálhatja is, így ezzel is leköti magát.

[link]


A hörcsöggömböt nem ajánlom a hörinek, mert csak azért fut benne a hörcsög, mert ki akar jönni. Mivel nem lát ki belőle, csak rohan és rohan, így annyira fel tud gyorsulni, hogy már nem tudja kikerülni a tárgyakat és nekik is mehet! Ettől úgy megütheti magát, hogy akár belső vérzése is lehet, amitől pár nap alatt elpusztulhat.


Ezeket saját tapasztalatomból írtam.

Ha van a közeledben Fressnapf üzlet, ott nézz körbe, mert ezeket biztos, hogy árulják ott is (én is onnan vettem).

2013. febr. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia eloszor kezdjukk az akvriumnal ne legyen tul alacsony se mert lehet hogy kijutt belole.

Haziko lehet fabol vagy muanyagbol.

A viz a kupakban nem jo mert nem tudnak ugy inni hanem kell egy on itato.

Vegyel neki normalis forgacsot de nem fenyofa forgacsot.

De ha eleg friss gyumolcsot vagy zoldseget kap akkor mar nem nagyon fog inni de azert hagyd bent az onitatot.Ha tobb info kene hogy hogy tartsad vagy mit esznek barmi akkor a facebook-os oldalamon irhatsz nekem az oldal neve torpehorcsog tenyesztok.Vannak kepek hogy milyen dolgokat lehet vasarolni a horiknek meg vannak kepek a horikrol meg minden ami kell barmikor irhatsz.

2013. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az enyém nagyon szereti a hörcsöggömböt!
2013. febr. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!