Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan vegyem rá apukámat?

Hogyan vegyem rá apukámat?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy tengerimalacot, de nem tudom, hogy hogy kérjem meg a pukámat hogy vegyen egyet( saját zsebpénzből válalnám, talán akkor jobban lehetne vele "üzletelni"). Meg minden.

So kénne egy is segitsék...........előre is köszi a normAlis, értelmes nem sértő válaszokat.



2013. febr. 11. 16:41
 1/9 Marciiiy ***** válasza:
ha a saját pénzedből vennéd nagyobb esélyed lenne.mivel ez nem annyira egzotikus így nem tudsz nagyon sokat beszélni róla(ezzel is rá lehet venni)ezért ink olyanokat mondj mint pl.:Én takarítom.Én etetem...... stb. és ezt 1 nao mondd el vagy 10-szer
2013. febr. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Kezdjük ott, hogy a zsebpénzed is anyádék pénze. Hacsak nem melózol diákként.. Amit kétlek.
2013. febr. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Te is tudod a megoldast a kerdesedre.Szedd ossze a penzt a tengerimalacra,ha viszont mar megvan akkor ulj le apukaddal es mond el neki hogy mit szeretnel,de ne felejtsd el hogy a tengerimalacnak hazikot,helyet....kell biztositanod es legfokeppen gondoskodni rola.Szerintem ha mindenre megvan a penz es apukad latja rajtad hogy felelossegteljej vagy meg fogja engedni.
2013. febr. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat. Valóban nem én keresem meg a zsebpénzem viszont azt mondta a tesomnak és nekem, h az a miénk elkölthetjük. DE természetesen megondoljuk mit veszünk meg belőle.

Igazából erről már volt szó úgy 4 hónapja.....de akkor teljesen benne volt 4 hónapja kb. Csak félek, hogy vm rosszul alakulna a tengerimalac ( tartása) miatt.

2013. febr. 11. 17:25
 5/9 Gandalf2013 válasza:

Ha jól tanulnál és mondjuk jó jegyeket szerzel lehet,hogy lehetne ez a jutalmad.Próbáld ki azt hogy beszélgetsz apukáddal arról miért nem engedi.Hozz fel érthető

érveket az ellen amit ő mond.Egyszerűbben:mond el neki hogy a tengerimalacokat nagyon egyszerű nevelni.Unokatesómnak is van kettő,nem olyan nagy a ketrecük,de volt már olyan hogy nyitva hagyták az ajtót ám a tengerimalacok így sem szöktek ki.Kajának elég nekik tépni salátát vagy valami zöldet meg magokat önteni be nekik.

2013. febr. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szerezz valami könyvet, ami a tengerimalacokról szól, vagy nyomtass ki róla szóló leírásokat és ha látja, hogy tényleg nagyon akarod és nem csak azért mert szép, hanem tudni akarod, hogy kell helyesen tartani, etetni stb, akkor látni fogja, hogy felelősségteljesen szeretnéd csinálni, ami fontos is, hogy így legyen! :)
2013. febr. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem a malac(ok) kerül(nek) pénzbe, mert sok helyen ingyen is hozzájuk lehet jutni. Két egynemű malac együtt érzi igazán jól magát!

A ketrec és némi felszerelés az, ami az elején pénzbe kerül, vagy jó barkácsvéna kell hozzá.

És utána havonta a kaja meg az alom szintén a zsebpénzedből fog menni, gondolom ezt belekalkuláltad.

Nézegesd az ingyen elvihető,örökbe fogadható malacok képeit,és mutogasd édesapádnak, biztos beleszeret valamelyikbe ő is!

2013. febr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tényleg köszönöm a válaszokat, remélem sikerűlni fog !!:)
2013. febr. 13. 13:56
 9/9 anonim ***** válasza:
Tengerimalacból min. 2 kell mer társas lény!Depressziós lesz egyedül,akkor is ha játszol vele!A malac amúgy boltból 2-3.500ft/db..Ha érdekel a tartásuk privátban írok:).
2013. júl. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!