Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ti vennétek másik malackát...

Ti vennétek másik malackát társnak?

Figyelt kérdés

Sajnos ma el kellett altatnia az állatorvosnak a tengerimalackám. :( tegnap még a kezemből vette el a kaját, ma reggel nem evett, ami nem jellemző rá. Elvittem dokihoz, megvizsgálta alaposan, de sajnos nem lehetett rajta segíteni. Nem akartam, hogy szenvedjen, ezért az elaltatásnál maradtunk. :(

Lassan 4 éve volt a miénk. Kb 3 éve vettünk neki egy társat, aki még sosem volt egyedül. Nem tudom, hogy mit csináljak, mert korainak érezném még, hogy újat vegyek, de sajnálom, mert biztos hiányzik neki a társa, hiszen a tengerimalacok társas lények.


Nem tudom, hogy mit csináljak. :( azt se, hogy ha amellett döntök, hogy kap egy társat, akkor az mennyi idős legyen.


Ti mit tanácsoltok? Esetleg várjak picit és megszokja, hogy egyedül van?

Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszú lett. :(


2013. febr. 11. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Először is részvétem :| Én ajánlanék egy másik malackát, de pontos kort nem írtál a malcodhoz. Mindenképpen 2-3 évvel fiatalabb legyen, hogy ne domináljanak.
2013. febr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ő 2-3 körül van, pontosan nem tudjuk.

Igen, pont ez az, hogy a dominancia miatt fiatalt kéne válasszak, csak most olyan rossz érzés fogott el, mert ő sem olyan fiatal már és félek hogy őt is elveszítem. És ez ilyen örök körforgásnak tűnik most. Persze tudom, hogy ez most önző kijelentésnek tűnik, de sajnos nem tudom elfogadni, hogy semmit sem tehettem a malackámért és egyik napról a másikra történt. :(

2013. febr. 11. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
Ezzel nincs semmi baj, megesik :/ Viszont egy malacka 5-7 èvig èl, van mèg időtök együtt:) Ha veszel mèg egy malackàt, akkor boldogabb lesz a kedvenced ès egy új jövevèny is mindig mosolyt csal az ember arcàra. Te nem tehettèl semmit a malacodèrt ès a betegsège ellen sem, nem szabad magadat okolni:/
2013. febr. 12. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
vegyél hozzá egy pici kölyköt,azt nem fogja bántani,de azonos neműt,mint a te malacod
2013. febr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Két éve ugyan így voltam én is. Én vettem mellé társat, bár nagyon féltem, hogy nem fogom tudni úgy szeretni, mint az előző malackám. Ugyanúgy szerettem, meg minden de valahogy olyan rossz érzés volt bennem, mintha helyettesíteni próbálnám a meghalt malackámat. De belátom, hogy jól cselekedtem, nagyon megszerettem az "új" malackát is, és örülök hogy boldogok együtt :)
2013. febr. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!