Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Amikor megvettem az aranyhörcs...

Amikor megvettem az aranyhörcsögöt 1 hétig csak beszéljek hozzá, s ne nyuljak hozzá?

Figyelt kérdés

Aranyhörcsognek kb mekkora kerèk labda kell?

Egy nap mit ès menyi ètelt egyen?

Mennyire fáj a harapás?

MennYi ídokènt takaritsam?

Fiú vagy lányt?

A ti Aranyhörcsögötök milyen?



2013. febr. 14. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte még szoknia kell az új helyét, környezetét. Ne próbáld még megfogni, csak adj neki kaját, esetleg kínáld meg pl. dióval vagy trappista sajttal, mert azt nagyon szereti. Hátát megsimogathatod, ha nem fél annyira.


Kb. 20 cm-es átmérőjű mókuskerék kell neki, mert ha már felnő akkor egy ilyenben kényelmesen elfér és nem kell görnyednie benne, ezáltal szívesen használja majd.


Almát, sárgarépát, aranyhörcsögnek való magkeveréket (pl. Versele Laga) minden nap kapjon. De lényeges, hogy minél változatosabb gyümölcsöt és zöldséget kapjon, pl.: körte, saláta, paradicsom, paprika, uborka, szőlő, barack, szilva, dinnye, mandarin, banán...stb. stb. Mindent hámozva, kimagozva és jól megmosva kell neki adni, karikára vagy cikkre vágva mindenből picit, almából lehet többet. Heti 1-szer adni kell neki keményre főtt tojást, sajtot, túrót, háztartási kekszet, diót, esetleg főtt vagy sült csirkehusit olaj ill. fűszermentesen, főtt tésztát, főtt rizst, főtt borsót, tejfölt, szárított kenyeret (nem penészest)!

Lehet venni vagy rendelni nekik még ami számukra néha fontos: pl.: magos csemegerúd, szárított zöldség ill. gyümölcskeverék, szárított banán, drops, borsószirom...stb...stb. Rengeteg finomságot lehet venni a számukra.


TILOS adni neki krumplit, káposztát, karalábét, paradicsom zöldjét, hagymát, petrezselyem zöldjét, citromot, csokit!! Ezektől elpusztulhat!


Nem fáj a harapás és nem harapós, csak ha váratlanul és tapintatlanul érnek hozzá ijedtében haraphat.


A pisis almot, tehát ahova pisilni jár azt minden nap ki kell szedni és helyére tiszta forgácsot halmozni, hogy az felszívja a pisit. Amúgy meg kb. heti 1 alkalommal kell takarítani az egész otthonát, feltéve ha büdös. Ekkor fertőtleníteni kell azt a helyet ahol pisilni szokott. Majd alaposan leöblíteni, átmosni, megtörölni és friss forgácsot tenni neki. Szúrós forgácsot ne tegyél be, mert felsértheti a pofazacskóját vele.

Puha, nagyszemű forgács kell neki, lehet illatosított is.


Mindegy, hogy fiút vagy lányt veszel. A fiú jobban szeret szaladni, talán nyugodtabb ha kézben van. De számomra jobban tetszenek a lány aranyhörik.


Nekem jelenleg 5 aranyhörcsögöm van külön ketrecben, mivel 1 ketrecben csak 1-et szabad tartani! Nálam születtek, amúgy 9-en voltak, csak a többiek már sajnos nem élnek. Már idősek amúgy. Nagyon kedvesek, szelídek, nagyon ragaszkodnak hozzám, a nevükre is hallgatnak, ha szólok odajönnek hozzám, mert megszokták a hangomat, hogy mindig kedvesen beszélek velük, hogy mindig van számukra valami finomság.

2013. febr. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első mindent leírt nagyjából,de egyvalamit kifelejtett.Az itatást.

Fontos hogy legyen előtt víz, akár tálkából, akár önitatóból. Nem igaz hogy nem isznak, vagyis pontosabban csak akkor nem igaz, ha egy csomó lédús cuccot kap amiből fedezheti vízszükségletét.

Az hogy raksz be - nem raksz be neked mindegy, de neki fontos hogy legyen választása. Ha nem akarsz itatóra költeni(300ft) akkor akár agy nutellás üveg tetejéből is ihat.


Üdv

2013. febr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan törpehörcsögöm van. Az aranyhörcsög egy kicsit nagyobb, ezért nagyobb kerék kell neki. Majd meglátod a boltban, hogy kb. milyen méretű kellene. Naponta egyszer szoktam etetni, nem túl sokat, kb annyit amit másnapra elfogyaszt. Jók a versele eledelek, én a fressnapfból veszem nekik a kimérőset. Nagyon jó, megeszik az összeset, mindenféle mag van benne. Ha igazán harap, egy kicsit rossz, de amúgy nem harapósak. Max megfogják a kezedet, de az meg csak olyan tompa nyomás érzés. Én hetente egyszer kétszer takarítok, ha érzem a szagot. Nyáron ha lédús gyümölcsöt adsz nekik többet pisilnek, hamarabb koszolódik a forgács. Teljesen mindegy milyen neműt választasz.
2013. febr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !
2013. febr. 16. 09:38
 5/5 anonim ***** válasza:

28cm átméröjü jobb lenne!

Nem szabad ha benne ál a gerincének görbülni.

Èn nagyon megbántan hogy 20-ast vettem.

2013. febr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!