Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Miért él a közhiedelemben,...

Miért él a közhiedelemben, hogy az egér sajtot eszik?

Figyelt kérdés

Ezt látjuk-halljuk kiskorunkban, ez van az összes mesében, főleg az amerikaiakban. De miért?

Volt osztálytársam még a bioszdolgozatba is beleírta. És nem viccből, hanem komolyan.


2013. febr. 15. 14:18
 1/6 anonim válasza:
mért? nem szereti?
2013. febr. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért, mert ugye régen szinte minden ember kamrájában, pajtájában volt sajt, és mivel az egér kártevő, és mindent megeszik.
2013. febr. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az előzőnek van igaza. Igazából ha nincs más, akkor jóízűen megeszegeti.
2013. febr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Űűűű, nem csak ha nincs más!!!!!!!! Nekem a pati is és az egereim is imádják, ha én nem korlátoznám bármennyit megennének belőle...egyszerűen már az illatától is megőrülnek. De mivel gazdi korlátozza mert a sok fehérje nem jó ezért be kell érniük egy kevéssel:D
2013. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Mert az egerek nagyon odáig vannak a sajtért. Tényleg. Ha beszabadul egy kamrába, első dolga a sajtot megrágni. A háziállatként tartott egereknek is a kedvenc csemegéje. A természetben lehet, hogy nem esznek sajtot, de az emberek a saját környezetükben tudják legjobban megfigyelni az egereket, ahol sajt is szokott akadni. És ahol egér is és sajt is van, ott az utóbbi megrágódik.
2013. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Neuhauser László ***** válasza:

Tapasztalataim azt mutatják, hogy a csokis nápolyi sokkal finomabb az egerek számára, mint a sajt


Tele volt a lakás egérrel, a csapdákba sajtot tettem csalinak, összesen 3 csapdába...

Három hétig nem mentek bele egyikbe se, aztán egy ismerősöm mondta, hogy próbáljam meg a nápolyit :9

Kicseréltem mind a három csapdában a sajtot nápolyira, és láss csodát, a harmadik csapdát még fel sem állítottam, amikor az első csattant!

Két nap alatt összesen nyolc egeret kaptam el nápolyival, azóta sehol nem látok egy egeret se

(a biztonság kedvéért a csapdák fel vannak állítva)

2013. febr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!