Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől vadulhat el/meg egy...

Mitől vadulhat el/meg egy törpenyúl?

Figyelt kérdés

Üdv! Jó 2 hónapja vettem egy 1,5 éves holland törpenyuszit. anyanyúl, kétszer voltak kicsinyei (nem tudom, mikor volt az utolsó alom, de nem a közelmúltban, van szőr a hasán, stb).

Mikor elhoztam, elég érdeklődő, kíváncsi volt, ha kivettem, örömmel ugrándozott körülöttem, futkározott, gyakran visszajött hozzám, nyalogatta a kezem, ölembe tudtam venni, leülni úgy vele, simizni... Ez volt otthon, de ugye elkezdődött az iskola, így elhoztam magammal albiba. Lakótársamnak három tengerimalaca van, szemközt a nyuszival, egy másik ketrecben.

Mióta a itt vagyunk a nyuszival, teljesen kifordult magából. Ha hozzá akarok érni, húzódik be a házába, ha véletlen mégse, akkor ilyen "hagyj békén!" hangot ad, adott esetben felém is kap... Ha kiveszem, akkor pedig fut előlem. Korábban egy hetet már lakott itt, a vizsgaidőszak végén, akkor a malacok nem voltak itt még... Akkor lakótársammal is jól kijött, őt is nyalogatta, stb...

Nem tudom, mi változott? Én rontok el valamit?

120×60×60-as, nagy ketrece van, széna és víz mindig van előtte, illetve táp is, nyalósó, időnként körteág, fogkoptató, illetve rendszeresen kap valami lédúsat (zöldség/gyümölcs). Eddig semmi gond nem volt, de vasárnaptól kész... Reggel, otthon még nem volt vele gond, az út után, itt már igen. A malacokkal van a baj?

Nem hinném, hogy ivarzással kapcsolatos gond, hiszen ő nem most vált nagylánnyá...


Az "add el", "verd meg", "ivartalanítsd" válaszokkal lehetőleg kíméljetek, ezekkel nem szeretnék élni (és nem is fogok).


Nagyon köszönöm előre is, fontos lenne, mert lassan egy hete megy ez, és kezd aggódni...



2013. febr. 15. 19:05
1 2
 1/19 anonim válasza:
0%
A ragcsalok nem szoktak bevadulni,lehet hogy megijesztetted,vagy nagyon almos csak nm hagyod aludi.Esetleg csak kicsit ki akar menni,lehet hogy nem tudja kinyujtani a labait a kello modom,neki megfeleloen... :)
2013. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam sok helyen, hogy a nőstény nyulak "aggresszívebbek" mint a bakok, hogy sokszor védik a helyüket. Viszont ha a tiéddel is ez van, akkor azt nem tudom, hogy miért fut el előled, ha kiveszed a helyéről. :/
2013. febr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Megijesztettem, és már lassan 1 hete folyamatosan fél...? :S Meg mivel, eddig teljesen megvolt az összhang, nagyjából 2-4 nap alatt az ki is alakult, miután elhoztam.

Azt se hinném, hogy mindig álmos, amikor megközelíteném. Kiengedni azért ki szoktam, bár eddig ilyenkor se húzott el a közelemből/közelünkből.

Nyilván soha nem bántottam, nem kiabálok vele, semmi ilyesmi... Azért vagyok ennyire tanácstalan, mert ő az első nyuszim, ráadásul amíg otthon voltunk, addig semmi gond nem volt (de még itt se, amíg nem voltak a malacok, igaz, az tényleg X héttel ez előtt volt), így nagyon nem tudom, mit csináljak, hogy ez a helyzet változzon.

2013. febr. 15. 21:19
 4/19 anonim ***** válasza:
Mennyit van kint a nyúl? Mennyit foglalkozol vele? Mekkora a ketrec? Mivel eteted?
2013. febr. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Viszonylag sokat van kint, naponta minimum egy órát, általában többet. 120×60×60-as ketrece van.

Lolo Pet's-es széna van előtte, és Versele Laga Cuni Fit nyúltáp, illetve nyalósó, néha körteág.

2013. febr. 15. 21:54
 6/19 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm nyuszija is ilyen lett, ő is nőstény. Tavasztól őszig nappal a kertben van egy nagy, elkerített részen. Mondta, hogy télen, amikor nem viszi ki, sokkal szelídebb, meg tudja fogni, simogatni. Nem lehet, hogy azért ilyen, mert kevesebbet foglalkozol vele mostanában a suli miatt?
2013. febr. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy mielőtt elindultunk vele, foglalkoztam vele, minden oké, megjöttünk, foglalkoztam volna vele ismét, még aznap, de akkor már elutasító volt. Betudtam annak, hogy kifárasztotta az út, meg új neki, hogy most a malacok is itt vannak, stb. De most már lassan nem tudom mire fogni a dolgot, nem tudom, mivel próbálkozzak. Ha kiengedem, mit csináljak vele?
2013. febr. 15. 22:21
 8/19 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy visszajöjjön hozzám időnként megint, tudjam simizni, illetve, hogy igényelje ezt... Stb. :)
2013. febr. 15. 22:21
 9/19 anonim ***** válasza:

Jutalomfalattal közelíts feléje. Aztán legyen egy pont, amikor neki kell jönnie. Mindig simizd meg!

Egyébként a napi egy óra nem sok, sőt! Minimálisan 4 órát kell kint lennie, de egy nyuszi igazából nem ketrecbe való! Egy nyúlnak folyamatosan mozognia kell, amikor akar. Illetve minden érdekességnél ott kell lennie, különben depresszióssá válik. Szóval nevelj belőle szobanyulat, és meg fogja hálálni a dolgot!

2013. febr. 15. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nyilván amikor itthon vagyok, tőlem lehetne kint nyugodtan, de a szobatisztasággal például még hadilábon áll (a ketrecében minden rendben, kint meg ahova épp sikerül...). Igen, azért írtam, az 1 óra a minimum (lovagolok, plusz suli, tehát néha tényleg az én hibám, hogy agyhalott zombiként elhúzok idejekorán aludni inkább).

Szobanyuszi... Pontosan hogy álljak neki? :) A jutalomfalattal már próbálkoztam, az pozitív, hogy nem lőttem mellé :)

2013. febr. 16. 00:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!