Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől vadulhat el/meg egy...

Mitől vadulhat el/meg egy törpenyúl?

Figyelt kérdés

Üdv! Jó 2 hónapja vettem egy 1,5 éves holland törpenyuszit. anyanyúl, kétszer voltak kicsinyei (nem tudom, mikor volt az utolsó alom, de nem a közelmúltban, van szőr a hasán, stb).

Mikor elhoztam, elég érdeklődő, kíváncsi volt, ha kivettem, örömmel ugrándozott körülöttem, futkározott, gyakran visszajött hozzám, nyalogatta a kezem, ölembe tudtam venni, leülni úgy vele, simizni... Ez volt otthon, de ugye elkezdődött az iskola, így elhoztam magammal albiba. Lakótársamnak három tengerimalaca van, szemközt a nyuszival, egy másik ketrecben.

Mióta a itt vagyunk a nyuszival, teljesen kifordult magából. Ha hozzá akarok érni, húzódik be a házába, ha véletlen mégse, akkor ilyen "hagyj békén!" hangot ad, adott esetben felém is kap... Ha kiveszem, akkor pedig fut előlem. Korábban egy hetet már lakott itt, a vizsgaidőszak végén, akkor a malacok nem voltak itt még... Akkor lakótársammal is jól kijött, őt is nyalogatta, stb...

Nem tudom, mi változott? Én rontok el valamit?

120×60×60-as, nagy ketrece van, széna és víz mindig van előtte, illetve táp is, nyalósó, időnként körteág, fogkoptató, illetve rendszeresen kap valami lédúsat (zöldség/gyümölcs). Eddig semmi gond nem volt, de vasárnaptól kész... Reggel, otthon még nem volt vele gond, az út után, itt már igen. A malacokkal van a baj?

Nem hinném, hogy ivarzással kapcsolatos gond, hiszen ő nem most vált nagylánnyá...


Az "add el", "verd meg", "ivartalanítsd" válaszokkal lehetőleg kíméljetek, ezekkel nem szeretnék élni (és nem is fogok).


Nagyon köszönöm előre is, fontos lenne, mert lassan egy hete megy ez, és kezd aggódni...



2013. febr. 15. 19:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
És mégis miért nem akarod ivartalaníttatni? Baj ha túl sokáig élne? Az ilyen nyalósót és fogkoptatót lehet hanyagolni, csak bajt okoznak a fölösleges kalciummal, ami lerakódik a nyúl hólyagjában.
2013. febr. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Több helyen írták, hogy bár vitaminokat tud előállítani, a nyalósó szükséges. Fogkoptatókkal eddig se dekoráltam ki a ketrecét :)

Én nem vagyok az altatásos műtétek híve. A macskám ivartalaníttattam, mert ő beteg volt, az más. Egyszer talán majd szeretnék is tőle egy almot, amiből egy vagy két kicsit meg tudnék tartani... Bár ez még igencsak odébb van.

2013. febr. 16. 12:25
 13/19 anonim ***** válasza:
Ne akarj szaporítani nyuszit! Nagy felelősség, és költség is. A kicsik meg ki tudja, milyen emberhez kerülnek. Én is az ivartalanítás ellen voltam, de megérte, mert nem pisilja le a kanapét. Az előzőt ő tette totálisan tönkre, meg a padlószőnyeget, aztán egy másik szőnyeget is. Azóta nyugisabb is, és nincs non-stop láb alatt.
2013. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Ha nem ivartalanítod, 80%, hogy olyan 5-6 éves korában meghal, míg, ha ivartalanítod, 10 évig is élhet.
2013. febr. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Nyilván soha nem fogok nagyban tenyészteni. Egy almot szeretnék majd tőle, bár azt persze nem tudhatom előre, hány kisnyuszija lesz, azt mondjuk mindenképp megnézem, kinek adok belőle... Igaz, én nem is kérnék értük pénzt, nem az a fontos. De ez egy másik rész, odébb van, az esetleges ivartalanítás is. Hogy neveljem meg, hogy kint is szobatiszta legyen - a ketrecében nincs gond, ugyanaz a módszer kint viszont valahogy nem megy... Van egy kinti wc-je is, van benne kis koszos alom, de a legtöbb, amit csinál vele, hogy kiborítja... Illetve hogy neveljek belőle jó szobanyuszit, hogy ne szedjen szét mindent, meg lehessen bízni benne? Mert én szívesen venném, ha mindig kint lehetne tartani, amikor itthon vagyok.

Az mondjuk biztos, hogy lehet olyasmi, amit én rontok el, és pl. amiatt vadult meg picit (bár ezt a hirtelenséget akkor se értem...), első törpenyuszim, úgyhogy biztos lesz még, amire neki kell "megtanítania". Nyilván azt szeretném, ha neki is jó lenne... Azért is kérdeztem itt, mert egyik ismerősöm, akinek van törpenyuszija, annyit mondott rá, hogy csapjak rá vagy kettőt, mert csak szívózik... O.o Pont kitalálta, mi az az egy dolog, amit biztosan nem fogok.

2013. febr. 16. 20:10
 16/19 anonim ***** válasza:
9-es válaszoló! Azért azt te sem gondolod komolyan, hogy a gyerekek akik iskolába járnak majd 4 órát fognak foglalkozni a nyulukkal.. Hazaérnek 3 órakor, akkor mikor tanulnának, sportolnának, vagy mondjuk járnának zeneiskolába??
2013. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok a 9-es válaszoló, de talán akkor ne vegyél olyan állatot, amivel sokat kell foglalkozni. Nem azért veszel nyulat, hogy 1 hétig szórakozz vele, aztán még 5 évig rohadjon a ketrecben.
2013. febr. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem is áll szándékomban évekig a ketrecében tartani, még soha nem volt egy nap se, hogy ne lett volna kint min. 1 órát, inkább többet. Ha szarnék bele, vagy eladnám, vagy nem kérdeznék, jó az ott a helyén... Szerintem.
2013. febr. 17. 10:05
 19/19 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy lány törpenyuszim. Amikor megérkezett nagyon vad volt. Miután megszokta a környezetét lassan, óvatosan, nyugodtan közeledtem hozzá, adtam neki 1-2 jutalomfalatot. Próbáld simogatni óvatosan és 1-2 jutalomfalat. A lány nyusziknál tudom hogy szoktak lenni ilyen "hullámok". Ha meg továbbra, hetekig is így viselkedik akkor ilyen marad. Szerintem az előző helyen nem volt megfelelő a tartás. Én amikor tanulok mindig ki van engedve. Az ivartalanításról én is gondolkozom.
2013. febr. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!