Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék patkány/egér tenyész...

Szeretnék patkány/egér tenyésztéssel foglalkozni. De nem tudom hol kezdjem?

Figyelt kérdés
2013. febr. 17. 11:45
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Hmm köszi nagyon utolsó válaszoló nagyon sokat segítettél! Angolul tudok ugyan, de a "szakzsargonnal" lesznek még gondok sztem, így h idegen nyelv. Te is tenyésztő vagy amúgy?
2013. febr. 17. 13:30
 12/18 anonim ***** válasza:
nem nem vagyok tenyésztő, de volt már többször is, hogy megáldott az ég (és az állatkereskedők felelőtlensége) egy egy alomal, szóval nagyon nagyon sokat olvastam, érdeklődtem a témában. :) Régebben voltak egereim, most patkányokat tartok.
2013. febr. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
am google fordítóval szinte bármit meg lehet oldani :)
2013. febr. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ricanta tenyèsztett patikat, már nem, de szerintem őket megkörnyékezve kaphatsz felvilágositást. Most egereket tenyèsztenek. Amúgy ha patekot akarsz tenyèszteni azzal kell kezdened, hogy külföldről hozatsz be állatot (származási laposakat) mert Mo.-on már beltenyészet van és ideje felfrissiteni az állományt. Ès persze rengeteg pénz jell ehhez, hogy elkezd (patkányrészről).
2013. febr. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A tenyésztés minden állatfajnál nagy odafigyelést, igényességet, pénz és időbefektetést igényel, meg persze szaktudást. Pontosan tudnod kell, hogy az adott nőstény mellé milyen hímet szeretnél és miért, el kell kerülnöd a beltenyészetet, ráadásul olyan patkányokat/egereket kell tenyésztened, amelyek mellé származási lapot tudsz majd mellékelni, tehát mindenképp olyan tenyészpárt kell keresned. A másik, amit nem felejthetsz el, hogy két ellés között a nősténynek pihennie kell! Bár lehet futószalagon nyomni a kicsiket, amint megvan az első alom, már fedeztetni is az anyát megint, de ilyet felelős tenyésztő nem csinál (embernél is lehetséges, hogy minden évre jut egy gyerek, de idővel azt az anya meg fogja érezni, akár el is rákosodhat a méhe - tudnék rá példát).
2013. febr. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
És ez a várakozási időtartam kb. mennyi idő, ami ajánlott? Ill. mennyi ideig vemhes a patkány pl.? Valamint mennyi utód várható egy-egy fialás után?
2013. febr. 17. 18:59
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a legalapabb dolgokkal nem itt kéne kezdened... Csatlakozz a magyar patkánytenyésztők klubjához.
2013. febr. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én évek óta tenyésztek egereket félig kajának, de színváltozatokkal is foglalkozom, vagyis inkább azokkal. Ha gondolod írj privátot, szívesen segítek:) patkányaim is vannak, de kizárólag kedvencnek tartom õket
2013. márc. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!